Paintballowe działko sterowane komputerem

Paintballowe działko sterowane komputerem

Paintballowe działko sterowane komputerem
Źródło zdjęć: © paintballsentry.com
24.08.2008 09:30, aktualizacja: 25.08.2008 12:07

To już siódma wersja automatycznego, paintballowego działka sterowanego komputerem. Pokaz jego możliwości robi nie mniejsze wrażenie jak działo znane z filmu "Szakal"...

Pamiętacie elektrycznie sterowane działko z filmu _ "Szakal" _? Posługiwał się nim zawodowy morderca _ The Jackal _ – postać grana przez _ Bruce’a Willis’a _. Scena pokazu możliwości tej broni robiła duże wrażenie. Nie mniejsze robi ciągle rozwijany projekt – _ "The Sentry Project" _. Jego wykonawcą jest 27 letni _ David _ – mieszkaniec Jacksonville na Florydzie.

To już siódma odsłona automatycznego, paintballowego działka sterowanego komputerem. Waży ono nieco ponad 4,5 kg i w porównaniu do poprzednich wersji jest mniejsze, lżejsze, szybsze i tańsze - całkowity koszt jego wytworzenia to około 50. dolarów. Dzięki specjalnej kamerze potrafi automatycznie wykryć ruch i nakierować się na cel. Elementy konstrukcji działka zostały wykonane z aluminium. Rozłożenie całego zestawu zajmuje zaledwie 45 sekund. Autor poprawił również oprogramowanie sterujące urządzeniem.

Pokaz możliwości urządzenia robi naprawdę duże wrażenie. Jak widać na załączonym materiale wideo działko nie jest wcale łatwo oszukać. Z pewnością urozmaiciło by ono rozgrywki na paintballowych arenach. Stworzenie siódmej wersji działka _ "The Sentry Project" _ zajęło autorowi 4 dni. W przyszłości ma być zwiększony jego zasięg. Ma również zostać zamontowany minikomputer pokładowy, który wyeliminuje konieczność podłączania laptopa. Jego twórca chce, aby po zakończeniu prac trafiło ono do sprzedaży.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)