Sony szykuje rywala dla tabletu Apple

Sony szykuje rywala dla tabletu Apple

Sony szykuje rywala dla tabletu Apple
Źródło zdjęć: © Sony
04.02.2010 21:00, aktualizacja: 05.02.2010 09:17

Firma Sony poinformowała, że jest zainteresowana stworzeniem godnego konkurenta dla zaprezentowanego pod koniec stycznia iPada Apple.

*Firma Sony poinformowała, że jest zainteresowana stworzeniem godnego konkurenta dla zaprezentowanego pod koniec stycznia iPada Apple. *

"_ To jest rynek, którym również jesteśmy bardzo zainteresowani. (...) Obecnie jesteśmy nieco za iPadem, ale to jest przestrzeń, w której chcemy być aktywnym graczem _" - powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej szef finansów Sony, Nobuyuki Oneda.

Oneda dodał ponadto, że jego firma posiada odpowiednie doświadczenie, aby stworzyć bardzo dobry produkt, który będzie mógł konkurować z iPadem Apple. Niestety nie podał żadnych informacji na temat jego prawdopodobnej specyfikacji.

Obraz
© Tablet iPad (fot. Apple)

Warto przypomnieć, że w październiku Sony zapowiedziało wprowadzenie do swojej oferty szeregu mobilnych produktów przeznaczonych głównie do korzystania z serwisów online.

Miałyby one pozwalać na łączenie się z internetowym sklepem Sony umożliwiającym kupowanie muzyki, filmów, gier i elektronicznych książek oraz komunikować się z innymi produktami japońskiego producenta takimi jak telewizory Bravia, komputery Vaio, odtwarzacze muzyczne Walkman i czytniki e-booków.

Zdaniem Nobuyuki Oneda, najnowsze dziecko Apple nie będzie miało większego wpływu na rynek e-booków. Wspomniał on jednocześnie o bardzo dobrym przyjęciu przez konsumentów czytnika Sony Daily Edition z modułem 3G oraz planach zwiększenia jego sprzedaży.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)