Apple trafi w sądzie na godnego rywala? Bruce Willis szykuje pozew!

Apple trafi w sądzie na godnego rywala? Bruce Willis szykuje pozew!
Źródło zdjęć: © chip.pl

03.09.2012 10:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bruce Willis rozważa możliwość pozwania firmy Apple. Przedmiotem pozwu miałaby być niejasna polityka dotycząca usługi iTunes.

Jak donosi brytyjski tabloid The Sun, Bruce Willis, z pewnością większości z nas doskonale znany z roli Johna McClane'a z czterech części filmu Szklana Pułapka (piąta w drodze)
i nie tylko, chce pozwać firmę z Cupertino za jej politykę prywatności, dotyczącą usługi iTunes. Aktor chce, aby jego dzieci po jego śmierci mogły bez problemu "odziedziczyć" ogromną kolekcję kupionych i pobranych przez niego piosenek z iTunes.

Niestety, legalnie tego zrobić nie mogą, bowiem polityka Apple'a zabrania dzielenia się z innymi plikami ściągniętymi z iTunes. Dzieje się tak, gdyż kupując piosenkę w iTunes nie kupujemy faktycznie piosenki, a prawo do jej słuchania. By z tego prawa skorzystać, otrzymujemy kopię utworu. Według brukowca, Willis pod nadzorem swoich adwokatów utworzył depozyt, w którym mają być przechowywane piosenki.

W międzyczasie, gwiazdor kina akcji wspiera różne akcje prawne w pięciu amerykańskich stanach, by pobierający legalnie pliki muzyczne z internetu mieli do nich większe prawa. Czy Bruce Willis cokolwiek zmieni w tej materii? Raczej nie, chyba że kolejną część Szklanej Pułapki, albo Niezniszczalnych będą kręcić w kampusie Apple'a.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "LG miało iPAD w 2001 roku - 9 lat przed Apple'em"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)