Skyfire 1.0 - bezkompromisowy król mobilnych przeglądarek

Skyfire 1.0 - bezkompromisowy król mobilnych przeglądarek

Skyfire 1.0 - bezkompromisowy król mobilnych przeglądarek
Źródło zdjęć: © Skyfire
28.05.2009 20:32, aktualizacja: 29.05.2009 10:32

Ukazała się finalna wersja mobilnej przeglądarki internetowej Skyfire. Program dostępny jest na telefony pracujące pod kontrolą systemów Windows Mobile oraz Symbiana S60 trzeciej edycji. Nowa przeglądarka oznacza koniec zabawy w Flash Lite i inne półśrodki - teraz Internet wygląda tak jak na komputerze.

Ukazała się finalna wersja mobilnej przeglądarki internetowej Skyfire oznaczona symbolem 1.0. Program dostępny jest na telefony pracujące pod kontrolą systemów Windows Mobile oraz Symbiana S60 trzeciej edycji. Nowa przeglądarka oznacza koniec zabawy w Flash Lite i inne półśrodki - teraz Internet wygląda tak jak na komputerze.

Pełna obsługa technologii Flash, Silverlight 2.0, odtwarzanie linków strumieniowych QuickTime, RealPlayer czy Windows Media gwarantują, że zdecydowana większość filmów i nagrań dźwiękowych dostępnych na stronach internetowych będzie prawidłowo odtwarzana w telefonie. Nowa przeglądarka to jednak nie tylko rozrywka, to także większa zgodność z nawet najlepiej zabezpieczonymi stronami banków.

Możemy wprowadzić cały adres internetowy, jak i zasugerować się dynamicznie wyświetlanymi podpowiedziami. Dwukrotne naciśnięcie klawisza OK powoduje szybkie animowane zoomowanie strony internetowej, dodatkowo przycisk "1" - oddalanie, a "3" przybliżanie. Wreszcie przeglądarka korzysta w pełni z rozdzielczości ekranu telefonu - nie działa ona na bazie narzuconych systemowo czcionek z wąskim zakresem rozmiarów, strona internetowa renderowana jest na kształt zdjęcia z pełną swobodą regulacji przybliżeń.

Szybką nawigację ułatwia ramka pojawiająca się wokół kursora, która automatycznie wykrywa kolumnę tekstu. Dwukrotne kliknięcie klawiszem "OK" przybliża dokładnie ten fragment strony, który ograniczała dynamiczna ramka. W każdej chwili możemy podzielić się znalezionym w sieci linkiem ze znajomymi przez SMS, Facebook czy serwis Twitter.

Bez problemu przeglądarka zapamięta też ustawienia innych serwisów jak Yahoo, digg.com, ESPN, Google Nest, Howcast, YouTube czy Hulu prezentując pochodzące z nich nowości w formie konfigurowalnej strony startowej przeglądarki. Bez najmniejszego problemu działają też filmy z serwisu vimeo.com, do tej pory niedostępne dla żadnego telefonu.

Bezpłatna przeglądarka dostępna jest do pobrania pod adresem get.skyfire.com/. Wady obecnej wersji to brak trybu pełnoekranowego w oglądanych filmach i brak pracy na kilku stronach jednocześnie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)