Skyfire - rewolucja wśród mobilnych przeglądarek

Skyfire - rewolucja wśród mobilnych przeglądarek
Źródło zdjęć: © Skyfire

05.02.2008 07:01, aktual.: 05.02.2008 13:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na rynku mobilnych przeglądarek pojawił się nowy zawodnik. Skyfire łączy zalety Opery Mobile i Safari, dokładając do tego pełną obsługę Flash-a i AJAX-ów.

Programiści chwalą swój produkt przede wszystkim ze względu na sposób wyświetlania stron, zgodny z układem znanym z komputerów. Wstępnie wyświetloną stronę można następnie powiększać, dla wygodniejszego czytania tekstu. W odwzorowywaniu stron nie pominięto obsługi ani pełnego Flash-a, ani AJAX-ów i tym bardziej skryptów JAVA. Jest to pierwsza przeglądarka internetowa, dla urządzeń z mobilnym Windowsem, która integruje w sobie wszystkie te standardy.

Korzystanie z Google Maps, YouTube i wielu innych zaawansowanych stron nie będzie już wymagało instalowania oddzielnych aplikacji do ich obsługi. Poniższy film najlepiej prezentuje możliwości nowej przeglądarki:

Aplikacja w wersji Beta zgodna jest z Windows Mobile w wersjach 5.0 i 6.0, działa na obu wariantach Windowsa - z dotykowym ekranem, jak i tradycyjnym. Aby uzyskać bezpłatną aplikację należy zarejestrować się pod tym adresem.

Patrząc globalnie na rynek mobilnych przeglądarek, podobną funkcjonalnością może pochwalić się jedynie przeglądarka tabletu internetowego Nokia N810, opartego o Linux.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)