Filmy na urządzeniach mobilnych oglądamy... w domu

Filmy na urządzeniach mobilnych oglądamy... w domu

Filmy na urządzeniach mobilnych oglądamy... w domu
Źródło zdjęć: © Ed Yourdon / Flickr / CC
03.08.2011 12:46, aktualizacja: 03.08.2011 13:26

Kiedyś sądzono, że możliwość oglądania filmów podczas przejazdu autobusem, czekania w kolejce, itp., sprawi, że wszyscy będziemy chodzić po ulicy z nosem w smartfonie lub tablecie. Teraz ta technologia to nic niezwykłego i co? I korzystamy z niej na kanapie.

Kiedyś sądzono, że możliwość oglądania filmów podczas przejazdu autobusem, czekania w kolejce, itp., sprawi, że wszyscy będziemy chodzić po ulicy z nosem w smartfonie lub tablecie. Teraz ta technologia to nic niezwykłego, i co? I korzystamy z niej na kanapie.

Sondaż firmy Nielsen wskazuje, że ponad 7. procent Amerykanów ogląda filmy na urządzeniach mobilnych na terenie własnego mieszkania, podczas gdy tylko 31 procent w drodze do pracy. Pomimo że w salonie mają prawdopodobnie pod ręką telewizor z dobrą rozdzielczością i możliwością streamingowania filmów z Internetu, a w mieszkaniu znajduje się komputer stacjonarny lub laptop z większym ekranem.

Obraz
© (fot. Ed Yourdon / Flickr / CC)

Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze, jakość filmów dostępnych w sieciach 3G/4. pozostawia wiele do życzenia, większość ściąga się ślamazarnie. Kłopotem są też limity danych. W domu jest router wi-fi, szybsze połączenie i brak limitów. Po drugie, z kanapy łatwiej sięgnąć po smartfona lub tablet, by coś sprawdzić w sieci lub obejrzeć polecany filmik na YouTube. Nieważne, że ekran jest mniejszy. Nie trzeba się ruszać do biurka z komputerem ani nic ustawiać w telewizorze.

Pozostaje jeszcze jedna kwestia. Jak kiedyś pisaliśmy, coraz częściej członkowie rodziny siedzą razem przez telewizorem, ale każdy ma w ręku jeszcze jedno urządzenie. Ktoś wysyła smsy, ktoś przeszukuje na smartfonie serwisy aukcyjne, ktoś trzyma laptopa i czyta wiadomości. Coraz częściej trudno nawet mówić o wspólnym oglądaniu telewizji! Nic więc dziwnego, że domowy streaming jest tak popularny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)