Trwa ładowanie...
d3k1r3d

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [31.03.2020]

Koronawirus w Polsce: od 1 kwietnia nowe zasady i obostrzenia. Objawy koronawirusa ustąpią, a zarażać możemy dalej - twierdzą naukowcy z Chin. Śmiertelność z powodu koronawirusa niższa niż początkowo sądzono. Koronawirus wpłynie na prognozy pogody.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce: od 1 kwietnia nowe zasady i obostrzenia.
Koronawirus w Polsce: od 1 kwietnia nowe zasady i obostrzenia. (Shutterstock.com)
d3k1r3d

31 marca zostało wprowadzone nowe obostrzenia dotyczące zachowania podczas epidemii COVID-19. By powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa i zmniejszyć ilość możliwych nowych zakażeń od 1 kwietnia będą obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. Za ich złamanie grozi od 5 do 30 tys. zł grzywny. Zobacz, co się zmienia.

Objawy koronawirusa ustąpią, a zarażać możemy dalej - twierdzą naukowcy z Chin

Chińscy naukowcy przeprowadzili badanie, na podstawie którego stwierdzili, że osoby chore na COVID-19 mogą zarażać innych nawet przez 8 dni po ustąpieniu objawów koronawirusa. Wnioski z analiz opublikowano na łamach czasopisma naukowego "American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine".

d3k1r3d

Śmiertelność z powodu koronawirusa niższa niż początkowo sądzono

Nowy wskaźnik śmiertelności koronawirusa jest niższy od pierwotnych szacunków. Wynika to m.in. z tego, że w analizach uwzględniono łagodne i często bezobjawowe przypadki zachorowań. Wciąż jednak znacząco przewyższa wskaźnik śmiertelność z powodu sezonowej grypy. Wynosi on 0,1 proc.

Koronawirus wpłynie na prognozy pogody

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 uderza w coraz więcej aspektów naszego życia i gospodarki. Okazuje się, że obecna sytuacja ma również istotny wpływ na... prognozy pogody. W ostatnich tygodniach gwałtownemu spadkowi uległa liczba połączeń lotniczych, co w dużym stopniu przyczyni się do mniej dokładnych prognoz meteorologicznych.

d3k1r3d

Podziel się opinią

Share

d3k1r3d

d3k1r3d
Więcej tematów