SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [18.05.20]

SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [18.05.20]

SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [18.05.20]
Źródło zdjęć: © Getty Images
18.05.2020 22:09

Kolejne przełomowe informacje na temat pandemii koronawirusa, ale nie wszystkie niestety pozytywne. Naukowców niepokoi również dziwne zachowanie komarów. Sprawdźcie, co jeszcze ważnego wydarzyło się dzisiejszego dnia.

Remdesivir - pierwszy zatwierdzony lek na koronawirusa

Koronawirus w Polsce zbiera kolejne żniwa, ale Europejska Agencja Leków poiformowała, że remdesivir został oficjalnie zatwierdzony jako lek mogący skutecznie wspomóc leczenie COVId-19. To nie koniec dobrych wiadomości - już wkrótce na listę mają trafić kolejne medykamenty.

Polakom brakuje aktywności sportowej

Aż 85 procent dorosłych Polaków deklaruje, że zwiększy swoją aktywność fizyczną, gdy minie pandemia koronawirsa. Badania potwierdzają, że przymusowa izolacja daje się nam wszystkim we znaki. Co ciekawe, wiele osób po raz pierwszy uświadomiło sobie, jak brak ruchu odbił się na ich zdrowiu.

Maseczki z Chin nie spełniają norm bezpieczeństwa

Pozostając w temacie koronawirusa nie można zapomnieć o "aferze maseczkowej", która wyszła dzisiaj na świto dzienne. Okazało się, że maseczki z Chin, które w połowie kwietnia zostały dostarczone na pokładzie samolotu An-225 nie spełniają norm bezpieczeństwa.Potwierdzają to niezależne badania zlecone przez Ministerstwo Zdrowia.

Dziwne zachowanie komarów w Polsce

Maj kojarzy nam się powszechnie z odpoczynkiem na świeżym powietrzu i sezonem grillowym. Luzowanie zasad dotyczących bezpieczeństwa w trakcie epidemii sprzyja ponownym spotkaniom towarzyskim także tym w ogrodach czy na działkach. Zwykle na takie spotkania niezaproszone wpadają również... komary. W tym roku jednak ich nie ma - specjaliści wyjaśniają co stoi za dziwnym zachowaniem owadów.

5G w Chinach ma już 50 mln użytkowników

5G to w Polsce wciąż temat kontrowersyjny, a tymczasem w Chinach korzysta z nowego standardu już ok. 50 mln użytkowników. Mowa tu o faktycznych użytkownikach abonamentu, a nie o liczbie ludzi będących w zasięgu sieci. Tutaj możecie dowiedzieć się więcej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)