SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [02.03.2020]

SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [02.03.2020]
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

02.03.2020 21:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Świat cały czas z niepokojem patrzy na rozprzestrzeniający się koronawirus. Jednak dzisiejszego dnia nie zabrakło również pozytywnych odkryć i wiadomości. Oto skrót najważniejszych informacji.

Koronawirus nie do opanowania?

Koronawirus miał swój początek w Chinach i to tam wciąż stanowi największe zagrożenie. Władze, próbując opanować epidemię, sięgają po coraz bardziej kontrowersyjne metody. Tym razem do kontroli zakażonych wykorzystali... popularną aplikację do płatności mobilnych.

I chociaż to Chiny zmagają się z główną epidemią, koronawirus sieje coraz większe przerażenie wśród mieszkańców Europy. Najbardziej niepokojące informacje napływają z Włoch, ale pojawiły się także pierwsze przypadki zakażenia w Berlinie.

Niezwykłe odkrycie w meteorycie

Jak twierdzą uczeni, nowa technologia najprawdopodobniej pozwoliła im dotrzeć do pozaziemskiego białka, schowanego wewnątrz meteorytu, który spadł na Ziemię 30 lat temu. To pierwsze takie odkrycie i może ono przewrócić do góry nogami naszą wiedzę o Układzie Słonecznym.

Nowości w świecie gier

Dwa duże newsy wstrząsnęły dzisiaj światem gier wideo. Riot Games, twórcy "League of Legends" pokazali dzisiaj swoją własną strzelankę będącą połączeniem "Overwatch" i "CS: GO". Jak prezentuje się "Valorant"? Zobaczcie sami.

Pojawiły się również nowe informacje o dystrybucji najbardziej oczekiwanej gry tego roku. Premiera "Cyberpunk 2077" została przełożona, a potem doszło do dużego zamieszania w firmie CDP, która zajmowała się dystrybucją gry. Co w związku z tym z zamówieniami na pre-ordery? CD Projekt i Cenega oficjalnie ogłaszają rozpoczęcie współpracy.

Trochę nostalgii, dzięki taśmom VHS

W Internet Archive znajdziemy już ponad 20 tys. nagrań z kaset VHS. W sekcji VHS Vault zamieszczono m.in. teledyski, programy lecące w telewizji (w tym kultowe seriale) czy poradniki. Na VHS-ach znajdzie się wciąż mnóstwo treści, które nie zostały wydane w żaden inny sposób. Teraz do sieci trafiły właśnie takie nagrania z lat 90-tych. To niesamowity powrót do przeszłości!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)