SkróTech. Najważniejsze Wiadomości Dnia [16.07.2019]

SkróTech. Najważniejsze Wiadomości Dnia [16.07.2019]

SkróTech. Najważniejsze Wiadomości Dnia [16.07.2019]
Źródło zdjęć: © NASA
16.07.2019 21:49

Rosyjskie bombowce nad Bałtykiem, zaćmienie Księżyca, kolejne problemy z Windows 10 i poważna awaria Alior Banku. 16. lipca w świecie nauki i technologii działo się sporo, a to również dzień, kiedy wypada rocznica dwóch ważnych historycznie wydarzeń.

16 lipca to pamiętna data – równo 50 lat temu rozpoczęła się misja Apollo 11, a rakieta Satun V wystartowała, niosąc na pokładzie ludzi, którzy mieli postawić pierwsze kroki na Księżycu. Jeszcze wcześniej, 16 lipca 1945 na pustyni w stanie Nowy Meksyk odbył się pierwszy naziemny test bomby atomowej. Było to zwieńczenie projektu Manhattan, czyli kilku lat prac nad bronią jądrową. Szybko stała się symbolem potęgi militarnej USA. Jakie wydarzenia przyniósł 16 lipca 2019?

Rosyjskie bombowce nad Bałtykiem

Dwa bombowce strategiczne Tu-160 przez 7 godzin latały nad Morzem Bałtyckim. Wywołało to alarm sił powietrznych Danii, Finlandii i Szwecji. To nie pierwszy taki incydent, ale zdaniem ekspertów Rosjanie celowo sprawdzają czujność i cierpliwość wojsk NATO nad Bałtykiem.

Sony zapowiedziało najnowszy bezlusterkowiec

Minęło zaledwie półtora roku od premiery najlepszego bezlusterkowego aparatu Sony, a tymczasem producent zapowiedział, że niebawem do sprzedaży trafi nowy Sony A7R IV. Krótko mówiąc, znacznie wyprzedza konkurencję a do tego kosztuje niewiele więcej co swój poprzednik.

Alior Bank i awaria Kantoru

We wczorajsze południe doszło do awarii Kantoru Walutowego Alior Banku SA. Internauci skarżyli się na bardzo powolne działanie lub całkowity brak dostępu do usługi. Twitter i Facebook został zalany krytyką wobec banku. Udało nam się dowiedzieć, co było powodem awarii.

Majowa aktualizacja Windows 10 wstrzymana na niektórych laptopach

Instalacja majowej aktualizacji Windows 10 została wstrzymana na niektórych laptopach Microsoft Surface Book 2. Po raz kolejny problemem są sterowniki, lecz tym razem dotyczące układów graficznych Nvidii. O szczegółach można przeczytać tutaj.

Zaćmienie Księżyca – rzadkie wydarzenie, warte zobaczenia

Dzień zakończyliśmy częściowym zaćmieniem Księżyca. I chociaż pogoda nie dopisała, a przez zachmurzenie obserwacja zaćmienia w Polsce była utrudniona, to udało nam się znaleźć w sieci relację na żywo z tego wydarzenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)