SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [29.02.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [29.02.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [29.02.2020]
Źródło zdjęć: © East News | ARKADIUSZ ZIOLEK
29.02.2020 23:31

W Google'u powstał pierwszy związek zawodowy. Wyciekł raport ekonomistów banku JP Morgan. "Kryzys klimatyczny jest zagrożeniem dla istnienia ludzkości". Kobieta po raz drugi zarażona koronawirusem.

Po tym jak Google zwolnił pracownicę, która stworzyła okienko pop-up informujące zatrudnionych o przynależnych im prawach, pracownikom udało się założyć związek zawodowy. To przełom, ale jednocześnie informacja, że konflikty w Dolinie Krzemowej eskalują.

Związek zawodowy udało się założyć po dwóch latach prób. W tym momencie, kiedy od jego założenie minęły dwa tygodnie, dołączyło do niego aż 2,3 tys. pracowników i pracownic stołówek w kampusach Google'a w San Francisco Bay Area i głównej siedzibie spółki w Mountain View.

Wyciekł raport ekonomistów banku JP Morgan. "Kryzys klimatyczny jest zagrożeniem dla istnienia ludzkości"

Raport na temat ryzyka gospodarczego związanego z procesem globalnego ocieplenia, który wyciekł z banku będącego jednym z największych sponsorów przemysłu wydobycia paliw kopalnych, mówi, żepolityka klimatyczna musi się zmienić. Inaczej przetrwanie ludzkości na Ziemi będzie zagrożone.

Raport pośrednio potępia własną strategię inwestycyjną prowadzoną przez bank JP Morgan, który zapewnił wcześniej 75 mld dolarów firmom najbardziej agresywnie rozwijającym się w sektorach takich, jak wydobycie gazu i ropy. Analiza jest kolejnym głosem z Wall Street, który wyraża obawy dotyczące ryzyka finansowego i recytacyjnego, wynikającego z finansowania sektorów o wysokiej emisji dwutlenku węgla.

Kobieta po raz drugi zarażona koronawirusem

Japońskie władze oznajmiły, że jedna z pacjentek ponownie zachorowała na koronawirusa. Wcześniej przebywała w szpitalu i po całkowitym wyzdrowieniu została wypisana do domu. Lekarze zastanawiają się, czy wirus mógł pozostawać w uśpieniu.

Ponad 40-letnia kobieta z Osaki po raz kolejny mierzy się z wirusem COVID-19. Pierwszy raz chorobę wykryto u niej w styczniu. Wówczas trafiła do szpitala, gdzie po leczeniu i upewnieniu się, że wyzdrowiała została wypisana do domu na początku lutego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)