SkróTech - Najważniejsze wiadomości dnia [17.09.2019r.]

SkróTech - Najważniejsze wiadomości dnia [17.09.2019r.]

SkróTech - Najważniejsze wiadomości dnia [17.09.2019r.]
Źródło zdjęć: © Getty Images
Oskar Ziomek
17.09.2019 22:52

Awaria nc+ GO, wybuch w rosyjskim Centrum Badań Wirusologii i Biotechnologii, sztuczna inteligencja w McDonald's, gwiazda niemająca prawa istnieć i Windows Core OS na horyzoncie. Oto, co dziś działo się w świecie nauki i technologii.

Dzisiejszy wieczór nie był zbyt udany dla fanów piłki nożnej, którzy oglądali mecze Ligi Mistrzów. W wyniku usterki platformy nc+ GO, jej użytkownicy nie mieli dostępu do przekazu, przez co nie mogli oglądać meczów na żywo. Problemem okazało się zbyt duże zainteresowanie.

Wybuch w Rosji

W rosyjskim Centrum Badań Wirusologii i Biotechnologii doszło do niebezpiecznego wybuchu butli z gazem. Władze zapewniają, że wirusy nie miały okazji wydostać się na zewnątrz, jednak z jeden z pracowników doznał poważnych obrażeń. W zakładzie przechowywane są m.in. żywe próbki wirusa ospy i Eboli.

Sztuczna inteligencja w McDonald's

McDonald's stawia na sztuczną inteligencję. W restauracjach obok ludzi mają docelowo pracować roboty. Asystent głosowy ma trafić do okienka McDrive i obsługiwać kierowców. Wszystko za sprawą inwestycji i wchłonięcia zespołu Apprente.

Gwiazda, która nie ma prawa istnieć

Naukowcy poinformowali o odkryciu nietypowej gwiazdy J0740+6620. Obiekt ma tak specyficzną masę i rozmiar, że według znanych definicji niekoniecznie może w ogóle istnieć. Odkryta gwiazda J0740+6620 ma ponad dwukrotnie większą masę od Słońca.

Windows Core OS za pasem

Wielkimi krokami zbliżamy się do premiery nowej wersji systemu operacyjnego Microsoftu. Windows Core OS to odmiana przygotowywana z myślą o urządzeniach z dwoma wyświetlaczami. Dotychczas można było o niej tylko spekulować, ale niedawno odkryto wzmianki o tym systemie w oficjalnej dokumentacji. Domniemana premiera już w przyszłym miesiącu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)