Sidux "Eros" w wersji finalnej

Sidux "Eros" w wersji finalnej

23.11.2007 18:30

Fanów dystrybucji Debian na pewno ucieszy wieść o premierze najnowszej edycji systemu Sidux. Wersja 2007-04 została wydana w dwóch wariantach - dla amd64 i i686.

Sidux to system operacyjny w postaci LiveCD wykorzystujący w swoich kolejnych wydaniach najstabilniejsze rozwiązania Debian Sid ( niestabilna gałąź projektu Debian ). Ponieważ jest to w pewnym stopniu klon Debiana nie należy się spodziewać, że jest to system dla początkujących. Chociaż większość komponentów pochodzi z ciągle rozwijanego Debian Sid ( który jest raczej poligonem dla programistów open source, niż stabilnym produktem ) to twórcy postarali się o to, aby całe oprogramowanie zostało należycie przetestowane.

Domyślnym środowiskiem graficznym tej edycji jest KDE 3.5.8. Nowa edycja jest dostepna w dwóch postaciach: Lite ( 445 MB ) i Full ( 680 MB ). Eros wykorzystuje już jądro 2.6.23. Pojawiło się wsparcie dla wielu najnowszych kart WiFi oraz X.Org 7.3. Dopracowano także instalację dystrybucji na kluczu USB. Ponadto zajęto się stroną estetyczną interfejsu oraz dodano nową szatę graficzną.

Więcej informacji znajduje się na stronie projektu Sidux - http://sidux.com/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)