Komputer zamknięty w pendrive'ie

Komputer zamknięty w pendrive'ie

Komputer zamknięty w pendrive'ie
Źródło zdjęć: © blog.laptopmag.com via chip.pl
23.11.2011 12:10, aktualizacja: 23.11.2011 13:04

Wystarczy gniazdo USB do zasilania oraz dowolny ekran z HDMI i mamy komputer, który można nosić w kieszeni.

Mysz i klawiaturę podłączymy przez Bluetooth. Z siecią połączymy się dzięki Wi-Fi, a pliki zapiszemy na 32 GB pamięci, bowiem urządzenie zostało wyposażone w slot na kartę microSD.

Komputer o nazwie kodowej Cotton Candy norweskiej firmy XFI jest póki co prototypem, jednak w pełni działającym. Na jego pokładzie znajduje się 2-rdzeniowy układ Exynos taktowany zegarem 1,2 GHz, czyli taki sam jak w Galaxy S II. To oznacza, że urządzenie nie powinno mieć żadnych problemów z wyświetlaniem materiałów Full HD.

Gdy podłączymy go do komputera z Windows lub OS X, w nowym oknie możemy uruchomić Androida 2.3. Nie ma też problemu z przenoszeniem plików pomiędzy systemem operacyjnym, a zainstalowanym Androidem – będzie widoczny jako pamięć USB. Podobno operacja uruchomienia systemu zajmuje kilka sekund.

Nie masz myszy i klawiatury na Bluetooth? Spokojnie, XFI ma złącze USB, a klawiatura i mysz mogą zostać podłączone przez HUB-a USB. Ponadto niebawem pojawi się Windows 8 zgodny z architekturą ARM, a to oznacza zupełnie nowe znaczenie zwrotu "komputer przenośny".

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nvidia (niechcący?) podstawiła nogę Asusowi

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)