Service Pack 2 dla Visty w maju

Service Pack 2 dla Visty w maju
Źródło zdjęć: © IDG

29.04.2009 10:00, aktual.: 29.04.2009 12:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prace nad dodatkiem Service Pack 2 dla Visty i Windows Servera 2008 został ukończone. Finalna wersja oznaczona jest numerem 6.0.6006.18005 i dostępna już jest dla testerów, wkrótce dla subskrybentów TechNet Plus i MSDN oraz w... sieci bittorent!

Nowy Service Pack 2 jest pierwszym tego typu dodatkiem od Microsoftu, który dedykowany jest dwóm systemom operacyjnym: klienckiej Viście oraz serwerowemu Windows Server 2008. Pierwsza beta SP2 udostępniona została w zeszłym roku. W lutym Microsoft wydał edycję RC1 dodatku, który jest ostatnią kompilacją dostępną dziś publicznie.
Nasz zespół redakcyjny przyjrzał się zmianom i nowościom oferowanym przez nowy zbiorczy pakiet aktualizacji.

Wśród nowości SP2 wymienić warto wsparcie dla nowych 64-bitowych procesorów VIA, odświeżonego menadżera połączeń bezprzewodowych (Windows Connect Now), natywne wsparcie dla nagrywania danych na krążkach Blu-ray, usługę Windows Search 4.0. obsługę Bluetooth 2.1 oraz ulepszone wsparcie dla systemu plików exFAT.
Dodatek testowany jest przez uczestników programu beta i wkrótce trafi on w ręce subskrybentów TechNet Plus i MSDN. Co ciekawe, SP2 wyciekł już do sieci bittorrent, skąd pobrać można zarówno 32-bitową wersję, jak i x64 (zawiera pięć wersji językowych). Publiczna premiera przewidziana jest w maju.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)