Service Pack 2 dla Windows Visty i Servera 2008 w wersji Release Candidate jest już gotowy

Service Pack 2 dla Windows Visty i Servera 2008 w wersji Release Candidate jest już gotowy

05.03.2009 16:33

Zgodnie z zapowiedziami sprzed tygodnia Microsoft zaoferował do swobodnego pobrania kolejną przedpremierową wersję Service Packa 2 dla systemów Windows Vista i Server 2008.

Pakiet SP2 aktualizuje wszystkie wersje Visty od Starter aż po Ultimate. Do instalacji (której w żadnym wypadku nie należy przeprowadzać na systemach produkcyjnych) wymagane jest wcześniejsze dodanie zestawu poprawek SP1. Dotyczy to Visty – w Serverze 2008 ten pakiet był już fabrycznie zintegrowany. Vista z SP1 bazuje na tym samym kernelu co Server 2008, w wyniku czego SP2 nadaje się dla systemów.

Na serwerach Microsoftu można znaleźć różne wersje pakietu. Są wśród nich warianty typu Standalone (pliki .EXE), które aktualizują Vistę w wydaniu angielskim, niemieckim, francuskim, japońskim i hiszpańskim (tzw. wersja Five Language, przygotowana dla architektur x86. x64 oraz ia64). Ci, którzy używają systemu w innej edycji językowej, muszą pobrać większy pakiet (wersja All Language, również dla architektur x86, x64 i ia64). Pakiety Standalone są też oferowane jako obrazy ISO (Five Languages i All Languages).

Rozmiar plików do pobrania różni się w zależności od wariantu: ich objętość wynosi od 35. MB (x86 Five Language Standalone) aż po 1,6 GB (obraz ISO All Languages). Ilość danych do pobrania jest znacznie mniejsza, jeśli aktualizuje się Vistę lub Server 2008 z wykorzystaniem funkcji Windows Update – system pobiera wówczas jedynie te części SP2, które są niezbędne dla konkretnej wersji. Aby jednak można było skorzystać z narzędzia Windows Update, niezbędne jest wprowadzenie poprawek do Rejestru systemowego. Odpowiedni skrypt, który to za nas zrobi, został również umieszczony na serwerach Microsoftu.

SP2 zawiera różnego rodzaju łaty oraz rozszerzenia funkcji –. takie jak Windows Vista Feature Pack for Wireless albo Windows Search 4.0.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)