Secunia informuje o poprawkach

Secunia informuje o poprawkach

Secunia informuje o poprawkach
25.07.2007 15:00

Duńska firma Secunia, znana m.in. z publikowania informacji o błędach w oprogramowaniu, przygotowała darmową aplikację, której zadaniem jest informowanie użytkownika o tym, że wykorzystywany przez niego program lub system operacyjny wymaga uaktualnienia. Personal Software Inspector na razie dostępny jest w wersji beta - już teraz obsługuje ok. 4,2 tys. różnych programów.

Po zainstalowaniu, program przygotowuje spis wszystkich zainstalowanych w systemie aplikacji i cyklicznie sprawdza, które z nich wymagają uaktualnienia. Następnie informuje o tym użytkownika - poprzez wyświetlenie odpowiedniego okienka pop-up w rogu ekranu. Komunikat taki zawiera informację o tym, jaki program należy załatać oraz, co ważne, bezpośredni odnośnik do nowej wersji lub poprawki. _ "Niektóre programy automatycznie sprawdzają po uruchomieniu, czy nie ma dla nich jakiegoś uaktualnienia - większość aplikacji jednak tego nie robi. Dlatego stworzyliśmy własne narzędzie, które pomoże użytkownikom w odpowiednim zabezpieczeniu komputerów" _ - mówi Thomas Kristensen z Secunia.

Kristensen zastrzega, że podobne programy już istnieją - jednak ich zadaniem jest zwykle powiadomienie użytkownika o nowej wersji jakiejś aplikacji ( tak działa np. Version Tracker ), a nie o poprawkach związanych z bezpieczeństwem.

Co ciekawe, firma zamierza pozwolić innym producentom oprogramowania na umieszczanie w ich aplikacjach Personal Software Inspectora - jak dotąd na wykupienie niezbędnej licencji zdecydowały się już dwie firmy ( ich nazw na razie nie podano ).

Więcej informacji znaleźć można na stronie firmy - http://secunia.com.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)