Absurdalna walka o okno w samolocie. Wszystko zarejestrowały kamery

Absurdalna walka o okno w samolocie. Wszystko zarejestrowały kamery
Źródło zdjęć: © East News | Adam STASKIEWICZ
Karolina Modzelewska

21.11.2019 10:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dwóch dorosłych mężczyzn miało odmienne zdanie na temat okna w samolocie. Jeden z nich chciał, by było zamknięte, drugi by pozostało otwarte. Ich potyczka przekształciła się w komiczną walkę.

Ogólnie przyjęte zasady mówią, że to pasażer siedzący przy oknie decyduje czy jest ono zasłonięte, czy nie. Osoby siedzące za i przed nim nie powinny w to ingerować. W praktyce wygląda to jednak nieco inaczej.

Dowodzi temu nagranie opublikowane na profilu Passenger Shaming na Instagramie. Na filmie widać, jak mężczyzna nieustannie próbuje zasłonić okno we wcześniejszym rzędzie. Z kolei mężczyzna siedzący bezpośrednio przy nim zaciekle go broni.

Internauci zgodnie uznali, że zachowanie "walczących" jest co najmniej dziecinne, a obaj mężczyźni powinni postępować zgodnie z instrukcjami załogi samolotu.

Okno zasłonięte czy odsłonięte?

W trakcie startu oraz lądowania załoga samolotu każe odsłonić okna. Nie ma to większego znaczenia dla pilota, ale dla obsługi maszyny już tak. Odsłonięte okna pozwalają widzieć to, co dzieje się na zewnątrz. Jest to ważne z punktu widzenia potencjalnej ewakuacji. Ma więc wpływ na bezpieczeństwo pasażerów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)