Izrael wystrzelił satelitę szpiegowskiego na orbitę. Media mówią o śledzeniu Iranu [Wideo]

Izrael wystrzelił satelitę szpiegowskiego na orbitę. Media mówią o śledzeniu Iranu [Wideo]

Izrael wystrzelił satelitę szpiegowskiego na orbitę. Media mówią o śledzeniu Iranu [Wideo]
Źródło zdjęć: © YouTube.com
06.07.2020 09:31, aktualizacja: 06.07.2020 10:25

Izrael z technologiczną przewagą nad wrogami? Tak twierdzi minister Beni Ganc. Tamtejszy resort obrony poinformował o wystrzeleniu na orbitę satelity szpiegowskiego Ofek 16. Media spekulują, że jego głównym celem będzie śledzenie aktywności Iranu.

Ministerstwo Obrony Izraela poinformowało w poniedziałek 6 lipca o wyniesieniu na orbitę nowego satelity szpiegowskiego Ofek 16. Do wystrzelenia doszło z bazy w Palmachim w środkowej części kraju, o godzinie 4:00 czasu lokalnego. Niedługo później urządzenie miało zacząć przesyłać pierwsze dane. Resort opisał sprzęt w oficjalnym komunikacie jako "satelitę elektrooptycznego do rekonesansu o zaawansowanych możliwościach".

Zdaniem ministra Beniego Ganca uruchomienie satelity Ofek 16 było "niezwykłym osiągnięciem". Polityk dodał, że urządzenie zapewni Izraelowi przewagę technologiczną i wywiadowczą nad wrogami.

- Przewaga technologiczna i zdolności wywiadowcze są kluczowe dla bezpieczeństwa Izraela - podkreślił szef resortu obrony.

Poniżej wideo z wystrzelenia satelity.

Zdaniem lokalnych mediów, głównym celem misji nowego urządzenia będzie śledzenie aktywności w Iranie. Jak do tej pory, Izrael umieścił na orbicie ponad 20 satelitów. Większość z nich to satelity wywiadowcze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)