Bukmacherzy na urządzeniach mobilnych. Co warto wiedzieć o aplikacjach oferowanych przez bukmacherów?

Bukmacherzy na urządzeniach mobilnych. Co warto wiedzieć o aplikacjach oferowanych przez bukmacherów?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

01.10.2018 12:44, aktual.: 04.10.2018 08:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zakłady bukmacherskie obstawiać można za pomocą zwykłej przeglądarki, ale także z wykorzystaniem specjalnie przygotowanych przez bukmacherów aplikacji. Przyglądamy się bliżej jednej z nich.

Legalni bukmacherzy w ostatnich miesiącach są na fali wzrostowej, a to wszystko za sprawą zmian w prawie hazardowym wprowadzonych w kwietniu 2017 r. Od tamtej pory bukmacherzy posiadający polskie zezwolenie sukcesywnie zwiększają swoje wpływy na polskim rynku zakładów, dzięki czemu mają możliwość dalszego rozwoju i wprowadzania nowoczesnych rozwiązań. Obecnie na polskim rynku dostępna jest już znaczna ilość legalnych firm bukmacherskich.

Niemal każdy bukmacher oferuje możliwość obstawiania za pomocą aplikacji mobilnej, która zazwyczaj dostępna jest w wersji zarówno na system Android, jak i na iOS. Przyjrzyjmy się bliżej takiej aplikacji, oferowanej przez bukmachera STS (legalny bukmacher w Polsce, nr zezwolenia: nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12).

Instalacja aplikacji różni się nieco w zależności od systemu, na jakim chcielibyśmy ją zainstalować. Użytkownicy urządzeń Apple mogą wykonać instalację bardzo łatwo, korzystając z AppStore, a więc sposób pobrania i instalacji tej aplikacji nie różni się niczym od instalacji innych aplikacji przeznaczonych na system iOS.

Obraz
© Materiały prasowe

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku systemu Android. Chcąc zainstalować aplikację STS na urządzeniu z tym systemem należy udać się bezpośrednio na stronę bukmachera i pobrać odpowiedni plik (zakładka „Aplikacja Mobilna”, a następnie „Dostępna dla Android”). W tym przypadku nie ma możliwości zainstalowania aplikacji poprzez Sklep Google Play, gdyż aplikacje bukmacherskie nie są w nim dostępne.

W związku z tym konieczne jest pobranie aplikacji bezpośrednio ze strony bukmachera, a następnie wykonanie instalacji. W tym celu na urządzeniu musimy włączyć możliwość instalacji aplikacji z „nieznanych źródeł”, a następnie zainstalować pobrany wcześniej plik. Wykonanie takiej instalacji jest bardzo łatwe i nie powinno potrwać dłużej niż 3 minuty.

Użytkownicy innych systemów niż Android i iOS nie mogą korzystać na swoich urządzeniach z aplikacji, co jednak nie wyklucza możliwości korzystania z usług bukmachera na urządzeniach mobilnych. W tym przypadku pozostaje wyświetlenie strony bukmachera w przeglądarce internetowej – powinna dostosować się ona do wersji mobilnej. Oczywiście rozwiązanie to nie jest tak wygodne jak korzystanie ze specjalnie przygotowanej aplikacji.

Co oferuje aplikacja?

W aplikacji mobilnej dostępnych jest wiele przydatnych dla gracza funkcji, jak np.:
- możliwość wykonywania wpłat i wypłat,
- powiadomienia, które wyświetlane są na ekranie urządzenia (dotyczące statusu kuponów i spotkań),
- czat,
- transmisje – bardzo przydatna funkcja dla osób, które lubią oglądać mecze na żywo. Dzięki tej funkcji dostęp do transmisji wielu spotkań staje się niezwykle prosty,
- statystyki – za pośrednictwem aplikacji otrzymujemy również dostęp do statystyk sportowych, co znacznie ułatwia poprawne wytypowanie wyników,
- logowanie do aplikacji możliwe jest za pomocą odcisku palca.

Oczywiście aplikacja mobilna dostępna jest nie tylko u bukmachera STS, a oferują ją już niemal wszyscy legalni bukmacherzy dostępni w Polsce. Wszystkie firmy oferujące aplikację mobilną wyposażyły ją w podobne funkcje, dlatego nie ma większego znaczenia z usług którego bukmachera zdecydujesz się skorzystać.

Ważne jest jedynie, aby wybierać takie firmy, które posiadają zezwolenie wydane przez polskie Ministerstwo Finansów, ponieważ udział w grach hazardowych oferowanych przez inne firmy nie jest dozwolony, a za udział w takich grach nałożone mogą zostać kary finansowe. Jeśli podejmiesz decyzję o rozpoczęciu obstawiania, to staraj się to robić w sposób odpowiedzialny, gdyż od tego typu gier bardzo łatwo można się uzależnić. Hazard dostępny jest wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)