Bukmacherzy na urządzeniach mobilnych. Co warto wiedzieć o aplikacjach oferowanych przez bukmacherów?

Strona głównaBukmacherzy na urządzeniach mobilnych. Co warto wiedzieć o aplikacjach oferowanych przez bukmacherów?
01.10.2018 12:44
Bukmacherzy na urządzeniach mobilnych. Co warto wiedzieć o aplikacjach oferowanych przez bukmacherów?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Zakłady bukmacherskie obstawiać można za pomocą zwykłej przeglądarki, ale także z wykorzystaniem specjalnie przygotowanych przez bukmacherów aplikacji. Przyglądamy się bliżej jednej z nich.

Legalni bukmacherzy w ostatnich miesiącach są na fali wzrostowej, a to wszystko za sprawą zmian w prawie hazardowym wprowadzonych w kwietniu 2017 r. Od tamtej pory bukmacherzy posiadający polskie zezwolenie sukcesywnie zwiększają swoje wpływy na polskim rynku zakładów, dzięki czemu mają możliwość dalszego rozwoju i wprowadzania nowoczesnych rozwiązań. Obecnie na polskim rynku dostępna jest już znaczna ilość legalnych firm bukmacherskich.

Niemal każdy bukmacher oferuje możliwość obstawiania za pomocą aplikacji mobilnej, która zazwyczaj dostępna jest w wersji zarówno na system Android, jak i na iOS. Przyjrzyjmy się bliżej takiej aplikacji, oferowanej przez bukmachera STS (legalny bukmacher w Polsce, nr zezwolenia: nr SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12).

Instalacja aplikacji różni się nieco w zależności od systemu, na jakim chcielibyśmy ją zainstalować. Użytkownicy urządzeń Apple mogą wykonać instalację bardzo łatwo, korzystając z AppStore, a więc sposób pobrania i instalacji tej aplikacji nie różni się niczym od instalacji innych aplikacji przeznaczonych na system iOS.

289740102606158842
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku systemu Android. Chcąc zainstalować aplikację STS na urządzeniu z tym systemem należy udać się bezpośrednio na stronę bukmachera i pobrać odpowiedni plik (zakładka „Aplikacja Mobilna”, a następnie „Dostępna dla Android”). W tym przypadku nie ma możliwości zainstalowania aplikacji poprzez Sklep Google Play, gdyż aplikacje bukmacherskie nie są w nim dostępne.

W związku z tym konieczne jest pobranie aplikacji bezpośrednio ze strony bukmachera, a następnie wykonanie instalacji. W tym celu na urządzeniu musimy włączyć możliwość instalacji aplikacji z „nieznanych źródeł”, a następnie zainstalować pobrany wcześniej plik. Wykonanie takiej instalacji jest bardzo łatwe i nie powinno potrwać dłużej niż 3 minuty.

Użytkownicy innych systemów niż Android i iOS nie mogą korzystać na swoich urządzeniach z aplikacji, co jednak nie wyklucza możliwości korzystania z usług bukmachera na urządzeniach mobilnych. W tym przypadku pozostaje wyświetlenie strony bukmachera w przeglądarce internetowej – powinna dostosować się ona do wersji mobilnej. Oczywiście rozwiązanie to nie jest tak wygodne jak korzystanie ze specjalnie przygotowanej aplikacji.

Co oferuje aplikacja?

W aplikacji mobilnej dostępnych jest wiele przydatnych dla gracza funkcji, jak np.:
- możliwość wykonywania wpłat i wypłat,
- powiadomienia, które wyświetlane są na ekranie urządzenia (dotyczące statusu kuponów i spotkań),
- czat,
- transmisje – bardzo przydatna funkcja dla osób, które lubią oglądać mecze na żywo. Dzięki tej funkcji dostęp do transmisji wielu spotkań staje się niezwykle prosty,
- statystyki – za pośrednictwem aplikacji otrzymujemy również dostęp do statystyk sportowych, co znacznie ułatwia poprawne wytypowanie wyników,
- logowanie do aplikacji możliwe jest za pomocą odcisku palca.

Oczywiście aplikacja mobilna dostępna jest nie tylko u bukmachera STS, a oferują ją już niemal wszyscy legalni bukmacherzy dostępni w Polsce. Wszystkie firmy oferujące aplikację mobilną wyposażyły ją w podobne funkcje, dlatego nie ma większego znaczenia z usług którego bukmachera zdecydujesz się skorzystać.

Ważne jest jedynie, aby wybierać takie firmy, które posiadają zezwolenie wydane przez polskie Ministerstwo Finansów, ponieważ udział w grach hazardowych oferowanych przez inne firmy nie jest dozwolony, a za udział w takich grach nałożone mogą zostać kary finansowe. Jeśli podejmiesz decyzję o rozpoczęciu obstawiania, to staraj się to robić w sposób odpowiedzialny, gdyż od tego typu gier bardzo łatwo można się uzależnić. Hazard dostępny jest wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)