Google I/O 2019. Nowości od Google

Google I/O 2019. Nowości od Google

Google I/O 2019. Nowości od Google
Źródło zdjęć: © google
Bolesław Breczko
06.05.2019 13:47, aktualizacja: 06.05.2019 15:08

Konferencja programistyczna Google I/O 2019 już 7 maja (wtorek). Co roku gigant internetowy prezentuje na niej nowe rozwiązania, które mogą pojawić się w najbliższej przyszłości, ale nie muszą. Oto, czego możemy się spodziewać na Google I/O 2019.

Jednym z najbardziej oczekiwanych i możliwe, że największych ogłoszeń możeby być budżetowy smartfon Google. Będzie to tańsza wersja smartfona Pixel 3 nazwana Pixel 3A. Frazy "budżetowy" nie można jednak brać zbyt dosłownie. Smartfon będzie po prostu tańszy od kosztującego prawie 4000 zł flagowca.

Google Pixel 3A i 3A XL

Według pojawiających się przecieków Pixel 3A pojawi się w dwóch rozmiarach: standardowym i XL. Standardowy ma mieć ten sam ekran co standardowy Pixel 3, natomiast model 3A XL ma mieć ekran nieznacznie mniejszy od wersji Pixel 3 XL. Jednocześnie będzie miał niższą rozdzielczość co ostatecznie może się przełożyć na dłuższą żywotność baterii.

Pixel 3A będzie znacznie różnił się od flagowego modelu jeśli chodzi o procesor. Nieoficjalnie ma to być Snapdragon 670 w Pixel 3A i Snapdragon 710 w Pixjel 3A XL. Tańsza wersja Pixela ma mieć też mnie obiektywów - po jednym z przodu i z tyłu.

Android Q

Na Google I/O 2019 możemy oczekiwać oficjalnej premiery systremu operacyjnego, który od jakiegoś czasu jest już w testach. Android Qdaje większą kontrolę nad prywatnością i udostępnianymi danymi użtywnika, ułatwia zarządzanie telefonem i kolejny raz zmienia ikony aplikacji.

Przeglądający kod źródłowy Androida Q użytkownicy znaleźli w nim też wzmianki o trybie ciemnym, a także trybie dekstopowym - możliwe, że ze smartfonów będzie można korzystać jak z komputerów, po podłączeniu ich do monitora i klawiatury.

Stadia

Fani śledzący nowinki od Google oczekują, że na konferencji Google I/0 2019 dowiedzą się więcej o usłudze streamowania gier od Google, czyli Stadia.

Google I/O 2019. Gdzie oglądać

Relację na żywo w języku angielskim będzie można oglądać na oficjalnej stronie Google. Natomiast po polsku o najnowszych nowinkach będzie można przeczytać na WP Tech.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)