Samsung pokazuje nowe aparaty serii NX

Samsung pokazuje nowe aparaty serii NX

Samsung pokazuje nowe aparaty serii NX
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
19.04.2012 13:58, aktualizacja: 10.12.2012 16:30

Samsung rozszerza serię systemowych aparatów kompaktowych NX o trzy nowe modele: NX1000, NX210 i NX20. Wszystkie trzy aparaty wyposażone są w moduł Wi-Fi, umożliwiając natychmiastowe dzielenie się zdjęciami i filmami.

Nowe modele z rodziny Samsung NX z wbudowanym modułem Wi-Fi pozwalaja użytkownikom podłączać się do sieci bezprzewodowych bez żadnych dodatkowych kart ani urządzeń zewnętrznych. Aparaty zaprojektowano z myślą o użytkownikach o różnym poziomie umiejętności. Dzięki dziewięciu dostępnym obiektywom system NX pozwala na dobranie zestawu zgodnego z preferencjami fotograficznymi i zainteresowaniami użytkownika - odpowiedni zestaw znajdą amatorzy fotografii portretowej, krajobrazowej czy też makrofotografii.

Wszystkie trzy nowe modele serii NX są wyposażone w opracowaną przez Samsung matrycę APS-C CMOS o rozdzielczości 20,3 megapiksela. Aparaty są w pełni zgodne z systemem i-Function, który pozwala użytkownikom zmieniać parametry pracy aparatu z poziomu obiektywu, przytrzymując przycisk i regulując obraz bez spuszczania wzroku z fotografowanego obiektu poprzez obracanie odpowiedniego pierścienia na obiektywie.

Aparat NX100. jest dostępny kolorze białym, klasycznym czarnym i w różowym. Wyposażony jest w szereg zaawansowanych funkcji, takich jak technologia Smart Auto 2.0 oraz klawisz skrótu Smart Link, które ułatwiają fotografowanie i natychmiastowe udostępnianie zdjęć.

Obraz
© NX 20 (fot. Materiały prasowe)

NX210. kontynuator wzorniczej tradycji serii NX, ma elegancką, metalową obudowę. Podobnie jak jego poprzednik, model NX200, aparat NX210 posiada wyświetlacz AMOLED o przekątnej 3 cali. Dzięki łatwemu dostępowi do funkcji Wi-Fi można szybko udostępnić zdjęcia w Internecie, a za pośrednictwem Samsung Mobile Link wyświetlać je bezpośrednio w telefonach i tabletach lub podłączyć aparat bezprzewodowo do telewizorów Smart TV przy pomocy funkcji TV Link.

NX2. to propozycja dla zaawansowanych amatorów lub profesjonalnych fotografów szukających przenośnego aparatu, który wygląda i działa jak lustrzanka cyfrowa, ale jest znacznie mniejszy i lżejszy. Aparat cechuje imponująca szybkość fotografowania za sprawą migawki 1/8000s, a zdjęcia są wyświetlane na jasnym, obracanym wyświetlaczu AMOLED o przekątnej 3 cali. NX20 jest również wyposażony w elektroniczny wizjer o rozdzielczości SVGA, który pozwala wygodnie i precyzyjnie kadrować zdjęcia oraz w szereg innych funkcji i manualnych ustawień pozwalających zawsze uzyskiwać doskonałe zdjęcia.

Dzięki najnowszym funkcjom Samsung Smart Foto użytkownicy mogą szybko udostępniać zdjęcia, publikując je w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook czy Picasa, albo wysyłać je pocztą e-mail bezpośrednio z aparatu. Aparaty posiadają też dodatkowe opcje rejestrowania i wyświetlania zdjęć z wykorzystaniem innych urządzeń, w tym możliwość połączenia aparatu ze smartfonem i używania go jako zdalnego wizjera (poprzez aplikację Remote Viewfinder), a także - dzięki funkcji Samsung Mobile Link —. wyświetlania zdjęć na tabletach lub telewizorach SMART TV.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Dzięki kreatywnym funkcjom w nowych aparatach NX zdjęcia publikowane na Facebooku można zmienić bez użycia komputera, między innymi dzięki dziesięciu filtrom Smart i nowej funkcji selektywnego koloru. Ponadto wszystkie trzy aparaty są wyposażone w funkcje panoramy i panoramy 3D.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)