Cztery nowe aparaty kompaktowe Canon

Cztery nowe aparaty kompaktowe Canon

Cztery nowe aparaty kompaktowe Canon
06.01.2010 10:00, aktualizacja: 06.01.2010 10:11

Canon ogłosił rynkową premierę czterech kompaktowych aparatów cyfrowych PowerShot A3100 IS i PowerShot A3000 IS oraz PowerShot A495 i PowerShot A490. Nowe modele cechuje stylowa obudowa i wyjątkowa łatwość obsługi.

Dzięki obiektywom marki Canon oraz przetwornikowi obrazu DIGIC III aparaty PowerShot A310. IS i PowerShot A3000 IS oferują wyśmienitą jakość obrazu i dobry stosunek ceny do wartości. Oba modele wyróżniają się lekką i kompaktową obudową oraz atrakcyjnym wzornictwem idącymi w parze z zestawem inteligentnych technologii. Aparat PowerShot A3100 IS jest dostępny w trzech żywych kolorach: niebieskim, czerwonym i srebrnym, natomiast obudowa PowerShot A3000 IS jest srebrna i posiada delikatne czarne wykończenie. Jako następcy modelu PowerShot A1100 IS, nowe aparaty stanowią duży krok naprzód w rozwoju serii A linii PowerShot.

Obraz
© A 3000IS (fot. Canon)

Matryca światłoczuła modelu PowerShot A310. IS oferuje rozdzielczość 12,1 MP, a matryca tańszego PowerShot A3000 IS – 10 MP. Oba nowe aparaty – wyposażone w przetwornik obrazu DIGIC III, 4-krotny zoom optyczny oraz zintegrowany optyczny stabilizator obrazu – rejestrują bogate w szczegóły obrazy pozbawione rozmycia. Jasny, wysokiej rozdzielczości wyświetlacz LCD o przekątnej 6,7 cm (2,7 cala) wyświetla ostry i klarowny obraz, umożliwiając precyzyjne kadrowanie i przeglądanie zdjęć.

Obraz
© A 3100IS (fot. Canon)

Nowe modele ułatwiają kadrowanie dzięki inteligentnemu trybowi fotografowania Smart Auto. Technologia rozpoznawania rodzaju sceny (Scene Detection Technology) oraz Smart Auto rozpoznają do 1. różnych scen (w PowerShot A490 do 13) i automatycznie stosują optymalne ustawienia konieczne do wykonania idealnego zdjęcia.

PowerShot A49. i PowerShot A490 dostępne są w kolorze srebrnym, a PowerShot A495 także w czerwonym i niebieskim. Posiadają matrycę światłoczułą 10 MP i oryginalny obiektyw z 3,3-krotnym zoomem optycznym odpowiadającym za szczegółową reprodukcję. Tryb automatycznej regulacji parametrów ekspozycji Smart Auto dba o automatyczne ustawienia, a jasny, żywy obraz na wyświetlaczu LCD o przekątnej 6,2 cm (2,5 cala) ułatwia kadrowanie i wykonywanie zdjęć oraz dzielenie się nimi z innymi.

Tryb automatycznej regulacji parametrów ekspozycji Smart Auto korzysta także z technologii i-Contrast, która rozjaśnia i wydobywa szczegóły z niedoświetlonych partii obrazu, jednocześnie nie wypalając partii naświetlonych prawidłowo. Tryb Łatwy jest przeznaczony dla osób rozpoczynających przygodę z fotografią –. dezaktywuje większość przycisków i usuwa ikony z ekranu LCD – po to, aby maksymalnie uprościć proces wykonywania zdjęć.

Inteligentne wyzwalanie lampy błyskowej poprawia oświetlenie naturalne i zastane, dostosowuje błysk lampy do obiektu i warunków. Na przykład w świetle dziennym funkcja ta eliminuje cienie na twarzy powstałe, gdy światło słonecznego pada pod kątem –. lampa wyzwalana jest automatycznie i rozjaśnia słabo oświetlone części twarzy. Także w trybie makro błysk lampy jest kontrolowany w celu zapobieżenia prześwietleniu i zachowania szczegółów odwzorowania obiektów fotografowanych z bardzo małej odległości.

Obraz
© A 490 (fot. Canon)

Technologia rozpoznawania twarzy (Face Detection Technology) śledzi twarze, dobiera odpowiednie parametry ekspozycji i ustawia ostrość. Funkcja wyboru i śledzenia twarzy (Face Select & Track) potrafi wybrać jedną twarz z grupy, a korekcja efektu czerwonych oczu identyfikuje i koryguje ten niechciany efekt. Inteligentny samowyzwalacz dla twarzy (FaceSelf-Timer) pozwala osobie fotografującej znaleźć się na zdjęciu grupowym –. spust migawki jest zwalniany dopiero po pojawieniu się dodatkowej twarzy w kadrze.

Obraz
© A 495 (fot. Canon)

Jedną z kreatywnych funkcji fotografowania jest nowy program „Słabe oświetlenie”. (Low Light) umożliwiający wykonywanie zdjęć z rozdzielczością 2 MP przy słabym świetle. Nowy program „Super żywy” (Super Vivid) wzbogaca obraz o nasycone kolory i dodaje mu dramaturgii, zaś program „Efekt plakatu” (Poster Effect) redukuje liczbę barw, aby zdjęcie nabrało wyglądu retro.

Nowością w serii PowerShot A jest zastosowanie akumulatorów litowo-jonowych – niewielkich i lekkich. Można je ładować w dowolnym czasie. PowerShot A495 i PowerShot A490 są natomiast zasilane bateriami AA, co znacznie ułatwia korzystanie z nich podczas długich eskapad.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)