Samsung NX - hybrydowe cyfrówki z matrycami APS-C

Samsung NX - hybrydowe cyfrówki z matrycami APS‑C

Samsung NX - hybrydowe cyfrówki z matrycami APS-C
Źródło zdjęć: © Samsung
02.03.2009 18:30, aktualizacja: 03.03.2009 09:22

Samsung poinformował oficjalnie, że w drugiej połowie tego roku zamierza wprowadzić na rynek pierwszy hybrydowy cyfrowy aparat fotograficzny należący do nowej serii noszącej oznaczenie NX. Urządzenie, które "łączy najlepsze cechy cyfrowych lustrzanek i kompaktów", wyposażone zostanie m.in w matrycę formatu APS-C.

Aparaty z serii NX to hybrydowe urządzenia łączące najlepsze cechy cyfrowych lustrzanek ( wydajność, wysoka jakość zdjęć ) oraz aparatów kompaktowych ( mobilność, wygodna obsługa ). Pozwalają one na wymianę optyki oraz wyposażone zostały w matryce formatu APS-C. Sprzęt pozbawiony został komory lustra i oddaje do dyspozycji użytkowników elektroniczny wizjer. Dzięki temu cechuje się on, w porównaniu do tradycyjnych lustrzanek, mniejszymi gabarytami oraz niższą wagą ( odległość pomiędzy obiektywem a sensorem została zmniejszona o około 60. ).

Obraz
© Hybryda Samsunga (fot. IDG)

"_ Oceniamy, że hybrydowe aparaty cyfrowe przejmą do 2012 roku 20% rynku. Dzięki serii NX, która łączy najlepsze cechy cyfrowych lustrzanek i kompaktów, Samsung Digital Imaging stanie się liderem w tym segmencie _" - powiedział Sang-jin Park, szef Samsung Digital Imaging Company.

Niestety dokładniejsze informacje na temat nowych aparatów nie zostały podane. Wiadomo jedynie, że pierwszy model z serii NX powinien pojawić się na rynku w drugiej połowie tego roku.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)