Samsung prezentuje nowe aparaty - NX10

Samsung prezentuje nowe aparaty - NX10
Źródło zdjęć: © Samsung

05.01.2010 10:45, aktual.: 05.01.2010 11:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Innowacyjna technologie zastosowane w nowym aparacie Samsung - modelu NX10to między innymi duża matryca APS-C, wyświetlacz AMOLED i szybki autofocus. Rozwiązania te gwarantują obraz najwyższej jakości

Innowacyjna technologie zastosowane w nowym aparacie Samsung - modelu NX10 to między innymi duża matryca APS-C, wyświetlacz AMOLED i szybki autofocus. Rozwiązania te gwarantują obraz najwyższej jakości.

Samsung NX1. łączy w sobie szybki i pewny autofokus, matrycę CMOS 14,6 Mpix o rozmiarze APS-C i wyjątkowy, trzycalowy wyświetlacz AMOLED, dzięki któremu użytkownicy mogą wygodnie przeglądać zdjęcia nawet w pełnym słońcu. Aparat wyposażono również w funkcję nagrywania filmów w jakości HD (kodek H.264). Najnowsza innowacja firmy - nowy procesor graficzny DRIMe II Pro i zaawansowany algorytm automatycznego ustawiania ostrości zapewniają super prędkość i precyzję autofokusa opartego o detekcję kontrastu.

Sercem aparatu Samsung NX10. podobnie jak większości cyfrowych lustrzanek, jest matryca APS-C CMOS ukryta w kompaktowej obudowie. NX10 z powodzeniem połączył duży sensor obrazu z wymiennymi obiektywami, pozbywając się przy tym lustra.

Obraz
© Aparat Samsung NX10 (fot. Samsung)

Używając 3-calowego ekranu AMOLED w aparacie NX10. Samsung rozszerza zakres zastosowania wyświetlaczy AMOLED o kolejną grupę produktów. AMOLED zapewnia łatwiejszy podgląd zdjęć nawet w pełnym słońcu, niezależnie od tego, pod jakim kątem patrzymy na wyświetlacz. Nie musimy już osłaniać ekranu dłonią przed promieniami słonecznymi. Ten najwyższej klasy wyświetlacz gwarantuje również 10 000 razy szybszy czas reakcji niż konwencjonalny ekran LCD. Technologia AMOLED charakteryzuje się również mniejszym zużyciem energii i wyższym współczynnikiem kontrastu na poziomie10 000 : 1 w porównaniu z 500 : 1 w tradycyjnych wyświetlaczach LCD.

- _ Samsung NX10 daje początek nowej generacji aparatów. Dzięki wieloletnim, szczegółowym badaniom wiemy, że wymagania konsumentów w stosunku do aparatów ewoluują. Odpowiedzią na te oczekiwania jest Samsung NX10. Zaawansowany sprzęt i technologie przetwarzania obrazu nie są już zarezerwowane tylko dla zawodowców, dlatego tez coraz więcej osób chce tworzyć kreatywne obrazy i opowiadać historie za pomocą aparatu, od którego oczekują, że będzie niewielki i mobilny. Duża matryca i ultraszybki autofokus gwarantują użytkownikom jakość i poręczność, jakich oczekiwali, zamknięte w jednym, wyjątkowym opakowaniu _ - mówi SJ Park, CEO w Samsung Digital Imaging Company.

- _ Samsung zawsze był pionierem we wdrażaniu najnowszych technologii. Jako pierwsi na rynku zintegrowaliśmy matrycę rozmiaru APS-C z kompaktową obudową aparatu, co było możliwe dzięki wyeliminowaniu lustra. Oznacza to, że nasi użytkownicy mogą teraz być tak kreatywni, jak tylko zechcą i robić zdjęcia w każdej sytuacji nie martwiąc się o ich jakość _ - dodaje Park.

Samsung NX10 oferuje zarówno zaawansowaną, ręczną kontrolę ustawień, jak też funkcję Smart Auto, która automatycznie wykrywa charakterystykę otoczenia i wybiera najlepszy tryb fotografowania. Funkcja Smart Range umożliwia dokładne odwzorowanie jasnych i ciemnych obszarów na jednej klatce, a system Supersonic Dust Reduction zatrzymuje cząsteczki kurzu z dala od sensora obrazu, aby nic nie zakłóciło wybranej kompozycji. Samsung NX10 ma również wbudowany czujnik zbliżeniowy, który wyłącza główny ekran oszczędzając energię w momencie, gdy fotograf przyłoży twarz do aparatu w celu kadrowania przez wizjer.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także