Nowe aparaty Samsung już jutro na targach Film Video Foto w Łodzi

Nowe aparaty Samsung już jutro na targach Film Video Foto w Łodzi

01.04.2009 13:01, aktual.: 01.04.2009 13:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jutro rozpoczynają się w Łodzi targi Film Video Foto 2009. Przez trzy dni targów producenci będą pokazywali swoje najnowsze urządzenia, którymi będą chcieli zaskarbić serca polskich konsumentów. Dziś przyglądamy się nowościom, które zaprezentuje Samsung.

Pierwszym z nowej serii aparatów jest Samsung NX – połączenie lustrzanki i aparatu kompaktowego z matrycą APS-C.

Po raz pierwszy mogliśmy ujrzeć ten aparat podczas European Press Forum, które odbyły się w zeszłym tygodniu we Wiedniu, a już jutro będziemy mogli zobaczyć ten aparat w Łodzi. Seria NX to najnowsza koncepcja aparatu cyfrowego, który oferuje jakość i wyniki osiągalne przez lustrzankę oraz mobilność i wygodę właściwą aparatom kompaktowym, wypełniając tym samym lukę pomiędzy lustrzankami i aparatami kompaktowymi łącząc zalety obydwu urządzeń. Ten rodzaj aparatów staje cię coraz popularniejszy wśród użytkowników, szczególnie ze względu na korzystną cenę i brak konieczności dokupywania kosztownych obiektywów. Przypomnijmy, że jako pierwszy na pomysł „lustrzanki bez lustra”. wpadł Panasonic, pokazując Lumixa G1.

Obraz
© (fot. Samsung)

Podobnie jak standardowe lustrzanki seria NX wykorzystuje matrycę o rozmiarach APS-C. Dzięki temu powierzchnia naświetlania jest znacznie większa, a to sprawia, że w porównaniu z aparatami kompaktowymi jakość zdjęć jest dużo lepsza. Jednak w odróżnieniu od lustrzanki, seria NX nie posiada lustra i korzysta z wyjątkowo precyzyjnego wizjera elektronicznego (EVF). Zastosowanie wizjera typu EVF pozwoliło inżynierom firmy Samsung znacząco zmniejszyć rozmiar i wagę urządzenia poprzez redukcję odległości pomiędzy obiektywem a matrycą (tzw. flange back) o około 60%, w porównaniu z tradycyjnymi lustrzankami.

Samsung WB100 – szerokokątny aparat 24 mm z technologią AMOLED

Ten stylowy aparat cyfrowy o matrycy 1. Mpix i podwójnej stabilizacji Samsung WB100, może poszczycić się ultra szerokokątnym obiektywem 24mm firmy Schneider oraz pięciokrotnym zoomem optycznym. Oprócz imponującego w tej klasie aparatów obiektywu, model WB100 podnosi również poprzeczkę oferując 3-calowy wyświetlacz AMOLED – największy tego typu ekran dostępny w tej chwili na rynku To technologia, która zużywa znacznie mniej energii oraz oferuje wyższy współczynnik kontrastu 10000:1. Kolory wyświetlane na takim ekranie są bardziej wyraziste, a czerń głębsza. Wysoka jasność wyświetlacza sprawia, że obrazy mogą być oglądane pod dowolnym kątem nawet przy silnym zewnętrznym oświetleniu bez najmniejszej straty jakości.

Obraz
© (fot. Samsung)

Nowy aparat Samsung WB10. oferuje również zaawansowane nagrywanie plików video w wysokiej rozdzielczości 720p. Wyposażony jest w złącze HDMI umożliwiające oglądanie filmów i zdjęć w jakości HD na telewizorze HDTV (konieczna jest opcjonalna stacja dokująca). Pięciokrotny zoom optyczny może być wykorzystany podczas nagrywania, a ponieważ kamera obsługuje kompresję H.264 pozwala to rejestrować znacznie dłuższe sekwencje video HD.

Obraz
© (fot. Samsung)

Wśród opcji przyjaznych użytkownikowi, w jakie wyposażony jest aparat, znajduje się tryb Smart Auto. Spośród 1. programów tematycznych wybiera on samoczynnie najbardziej odpowiedni dla warunków, w których zdjęcie jest wykonywane. Inną firmową technologią Samsung jest program Smart Album ułatwiający przeglądanie wykonanych zdjęć. Smart Auto automatycznie organizuje pliki umożliwiając przeszukiwanie ich według szeregu kryteriów: daty wykonania, rodzaju pliku, odcienia oraz informacji czy jest to zdjęcie, plik video czy notatka głosowa.

Użytkownicy mogą również wykorzystać technologię wykrywania twarzy, mrugnięcia, uśmiechu oraz funkcję Beauty Shot.

Samsung ST50 – stylowy, ultracienki aparat cyfrowy

Wśród zaprezentowanych modeli znajduje się prosty w obsłudze, stylowy model ST5. o matrycy 12,2 Mpix. Aparat jest niezwykle smukły (jedynie 16,6 mm bez obiektywu), dzięki czemu łatwo zmieści się w kieszeni. Elegancka szlifowana obudowa z nierdzewnej stali mieści w sobie duży ekran LCD o przekątnej 2,7 cala oraz obiektyw wyposażony w trzykrotny zoom optyczny.

Obraz
© (fot. Samsung)

Model ST50. podobnie jak WB100 wyposażony jest w funkcję Smart Auto oraz Smart Album, czy też również funkcję wykrywania twarzy, uśmiechu oraz mrugnięcia oczami i program Beauty Shot - dzięki któremu aparat dokona automatycznego retuszu. Usunięte zostaną odbarwienia skóry, a jej kolor ujednolicony i rozjaśniony. Poziom retuszu jest kontrolowany tak, by użytkownik miał kontrolę nad tym jak duża będzie ingerencja w oryginalne zdjęcie.

Obraz
© (fot. Samsung)

Ponadto to niewielkie urządzenie pozwala kręcić filmiki video w formacie MPEG-4. przy maksymalnej rozdzielczości 800x592 (SVGA) i 20 klatkach na sekundę, wykorzystując trzykrotny zoom optyczny aparatu. ST50 wyposażony został również w przydatne, wbudowane możliwości edycji video, które umożliwiają zatrzymanie filmowania, a następnie rozpoczęcie go w tym samym miejscu bez potrzeby zapisywania każdego klipu jako osobnego pliku.

Samsung WB550 – kompakt cyfrowy z szerokokątnym zoomem

Ostatni z zaprezentowanych modeli to WB55. o matrycy 12 Mpix. To szerokokątny kompaktowy aparat cyfrowy z dużym, 10 krotnym zoomem optycznym. Szerokokątny obiektyw Schneider 24mm w połączeniu z dziesięciokrotnym zoomem optycznym oferuje bogaty wachlarz możliwości fotografowania. Technologia podwójnej stabilizacji obrazu zapobiega nieostrościom i pomaga robić zdjęcia nawet w trudnych warunkach.

Obraz
© (fot. Samsung)

Aparat Samsung oferuje możliwość nagrywania filmów w jakości HD w rozdzielczości 720p. WB55. zapewnia także kompresję H.264 (kodek rozdzielczości HD, który pozwala 3- lub nawet 5-krotne wydłużyć czas nagrania w porównaniu z typowym formatem video MJPEG). Model oferuje także złącze HDMI, które umożliwia podłączenie aparatu bezpośrednio do telewizora i cieszenie się oglądaniem zrobionych wcześniej zdjęć w jakości HD.

Podobnie jak model WB100 aparat WB550 także oferuje firmowe funkcje Smart Auto oraz Smart Album, które znacząco ułatwiają robienie i przeglądanie zdjęć.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)