Google nie chce tworzyć aplikacji dla Windows Phone 8

Google nie chce tworzyć aplikacji dla Windows Phone 8

Google nie chce tworzyć aplikacji dla Windows Phone 8
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
14.12.2012 11:00

Zła wiadomość dla wszystkich, którzy wytrwale oczekiwali premiery flagowych aplikacji Google w wersjach dla Windows Phone 8. Gigant z Mountain View poinformował wczoraj, że nie zamierza na razie zajmować się przygotowywaniem specjalnych wariantów aplikacji na najnowszą odsłonę mobilnego OS-u Microsoftu.

Taką informację przekazał w rozmowie z brytyjskim serwisem V3 dyrektor ds. zarządzania produktami w Google Apps, Clay Bavor:

_ - Nie mamy w planach tworzenia aplikacji dla Windowsa. Jesteśmy bardzo ostrożni w dobieraniu naszych inwestycji i zawsze podążamy tam, gdzie są użytkownicy. Tych jednak próżno szukać zarówno na Windowsie 8, jak i Windowsie Phone 8. Jeśli to się kiedyś zmieni, takie aplikacje oczywiście powstaną. _

W zamian Google zamierza skoncentrować swoje siły na tworzeniu aplikacji na Androida i iOS.

W 201. roku wykonaliśmy naprawdę dużo pracy u podstaw i udało nam się usprawnić działanie wielu z naszych kluczowych aplikacji dla urządzeń mobilnych.

Jednym z przykładów starań Google ma być wczorajsza premiera aplikacji Maps w wariancie dla iOS 6. Jeśli dysponujecie którymś z najnowszych Windows Phone’ów i wyczekiwaliście premiery flagowych aplikacji Google – niestety, prędko się ich nie doczekacie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)