Rozbito grupę oszustów działających na Allegro

Rozbito grupę oszustów działających na Allegro

Rozbito grupę oszustów działających na Allegro
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
23.12.2009 11:59

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Gdańsku rozbili grupę przestępczą, której członkowie za pośrednictwem Internetu dokonywali oszustw podszywając się pod sprzedających. Funkcjonariusze wykonywali czynności w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku przy wsparciu Ekspertów Działu Bezpieczeństwa portalu aukcyjnego allegro.pl.

*Policjanci z komendy wojewódzkiej w Gdańsku rozbili grupę przestępczą, której członkowie za pośrednictwem Internetu dokonywali oszustw podszywając się pod sprzedających. Funkcjonariusze wykonywali czynności w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku przy wsparciu Ekspertów Działu Bezpieczeństwa portalu aukcyjnego allegro.pl. *

Sprawa była o tyle skomplikowana, że sprawcy korzystali z serwisu zmieniającego adres IP w celu ukrycia swojego własnego adresu IP. W rezultacie użytkownik, który otrzymywał od nich korespondencje posiadał inny adres IP, należący do różnych anonimowych serwerów światowych.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

W wyniku podjętych działań łącznie zatrzymano 1. osób w wieku od 17 do 25 lat. W stosunku do 8 z nich – mieszkańców Trójmiasta i okolic, na wniosek Prokuratury Okręgowej, Sąd Rejonowy w Gdańsku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. W stosunku do dwóch pozostałych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego.
Ustalono, że sprawcy mogli oszukać około 100. osób z terenu całego kraju na kwotę nie mniejszą niż 300 tys. złotych. Zatrzymanym postawiono około 600 zarzutów z art. 286 KK i 299 KK. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Sprawa ma charakter rozwojowy, policja nie wyklucza dalszych zatrzymań.

Źródło artykułu:Policja
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (125)