Policjanci zatrzymali grupę młodych hakerów

Policjanci zatrzymali grupę młodych hakerów

Policjanci zatrzymali grupę młodych hakerów
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
22.11.2008 12:54, aktualizacja: 22.11.2008 14:29

Policjanci zatrzymali grupę nastolatków, która kilka miesięcy temu włamała się na stronę internetową jednej z rozgłośni radiowych działającej na terenie Lubelszczyzny...

Policjanci zatrzymali grupę nastolatków, która kilka miesięcy temu włamała się na stronę internetową jednej z rozgłośni radiowych działającej na terenie Lubelszczyzny. „Hakerzy” zażądali od stacji pieniędzy, w zamian za usunięcie z niej wprowadzonych zmian.

Do włamania doszło w maju bieżącego roku. Sprawcami okazali się trzej nastolatkowie w wieku od 1. do 18 lat. Z ustaleń policji wynika, iż złamali oni zabezpieczenia serwisu, pozyskali hasła dostępowe, zamieścili na jego łamach informację dotyczącą włamania, a następnie skontaktowali się drogą elektroniczną z pracownikami radia. Zażądali od właścicieli serwisu pieniędzy w zamian za usunięcie zamieszczonego wpisu.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze wpadli na trop młodych „hakerów”. pomimo tego, iż wiadomości wysłane przez nich drogą elektroniczną pochodziły ze skrzynek amerykańskiego operatora. Ustalono ich miejsca zamieszkania i personalia. Sprawcami okazali się trzej młodzi mężczyźni – mieszkańcy Lubartowa, Stargardu Szczecińskiego i Tarnowskich Gór. Na miejscu przeprowadzono przeszukania, w wyniku których zabezpieczono cztery komputery, dyski twarde, przenośne pamięci flash oraz 219 płyt CD / DVD. Zabezpieczone komputery i nośniki zostaną przekazane biegłemu m.in. w celu sprawdzenia czy znajdują się na nich informacje dotyczące innych przestępstw.

Jak się okazało nastolatkowie nie znali się osobiście. Kontaktowali się wyłącznie za pośrednictwem Internetu. Po złożeniu zeznań przyznali się do winy. Za bezprawne pozyskiwanie haseł komputerowych grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Nieletni odpowiedzą za swoje czyny przed sądem rodzinnym.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)