Zatrzymano szefa gangu oszustów internetowych

Zatrzymano szefa gangu oszustów internetowych
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

29.04.2014 11:46, aktual.: 29.04.2014 14:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Policjanci z Pabianic zatrzymali 31-letniego szefa gangu oszustów internetowych. Według śledczych szajka za pośrednictwem portali i sklepu internetowego oferowała do sprzedaży markowe kosmetyki, pobierała od klientów pieniądze, ale nie wysyłała towaru.

Szacuje się, że ofiarami oszustów mogło paść kilka tysięcy osób oraz kilkadziesiąt firm z całej Polski - poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka pabianickiej policji Joanna Szczęsna.

W ostatnich dniach pabianiccy policjanci zatrzymali na terenie województwa świętokrzyskiego 31-letniego szefa grupy oraz jego 28-letniego wspólnika. Obaj zostali aresztowani. Mogą im grozić kary nawet do 1. lat więzienia. Wcześniej do aresztu trafiła 26-latka, na którą zarejestrowany był sklep internetowy.

W grudniu 201. r. do pabianickich policjantów i prokuratury zaczęły napływać sygnały od pokrzywdzonych o nieuczciwej firmie dokonującej oszustw internetowych. Firma za pośrednictwem sklepu internetowego oraz portali aukcyjnych oferowała do sprzedaży markowe kosmetyki, które po zamówieniu i wpłaceniu gotówki, nigdy jednak nie trafiały do odbiorców.

Jak ustalono, oszukańcza firma wyłudzała także od podmiotów gospodarczych z całego kraju różne towary m.in. znicze, artykuły spożywcze czy perfumy. Oszuści nie płacili za zamówiony towar lub wpłacali jedynie niewielkie zaliczki. Okazało się, że tuż przed świętami Bożego Narodzenia firma przestała istnieć.

W lutym tego roku policjanci zatrzymali 26-latkę, na którą była zarejestrowana internetowa perfumeria. Kobieta trafiła do aresztu.

W ostatnich dniach policjanci na terenie woj. świętokrzyskiego zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 2. i 31 lat; ten ostatni - według śledczych - był głównym inicjatorem przestępczego procederu. Jak się okazało, tym razem pod przykrywką legalnej działalności mężczyźni sprzedawali na tamtejszych targowiskach wyłudzone wcześniej towary.

"Policjanci odnaleźli kilka wynajmowanych przez szajkę magazynów, w których przechowywano towar pochodzący z przestępstwa. Magazyny te wypełnione były po brzegi m.in. zniczami, perfumami, artykułami spożywczymi i innymi towarami o znacznej wartości" - powiedziała Szczęsna.

Według śledczych straty firm i osób prywatnych w wyniku działalności oszustów sięgają kilkuset tysięcy złotych. 31-latek był wcześniej notowany za różnego rodzaju oszustwa i poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)