Rosyjskie władze aresztują blogerów

Rosyjskie władze aresztują blogerów

Rosyjskie władze aresztują blogerów
Źródło zdjęć: © jupiterimages
07.08.2009 11:40

Czterej blogerzy, którzy dokumentowali przypadki korupcji wśród urzędników, zostali zatrzymani w Baszkirii. Zarzucono im "ekstremizm" - poinformowały w czwartek lokalne władze

Na stronie www.ufagub.com, demaskującej przypadki korupcji w kręgach władzy w Republice Baszkirii, blogerzy zamieścili fragmenty pamfletu autorstwa znanego krytyka rządu Arjata Dilmuchametowa.

Obraz
© (fot. jupiterimages)

Dilmuchametow był kilkakrotnie zatrzymywany za prowadzenie kampanii przeciw przywódcy Baszkirii Murtazie Rachimowi. Rachimow jest bliskim sojusznikiem premiera Rosji Władimira Putina.

Pamflet "zawierał słowa i wyrażenia nawołujące do czynów bezprawnych i ekstremistycznych" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez śledczych. Czterej zatrzymani blogerzy - Siergiej Orłow, Nikołaj Szwecow, Konstantin Niestierow i Igor Kaczumow - zostali zatrzymani za "podżeganie do nienawiści".

Organizacje obrońców praw człowieka twierdzą, że ataki na ich działaczy oraz na dziennikarzy nasilają się w Rosji, a ich sprawcy często pozostają bezkarni.

Niecałe dwa tygodnie temu światem wstrząsnęła wiadomość o zabójstwie Natalii Estemirowej, działaczki praw człowieka w Czeczenii.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)