"Robotyczny tydzień" w gdyńskim Centrum Nauki Experyment

"Robotyczny tydzień" w gdyńskim Centrum Nauki Experyment
Źródło zdjęć: © Microsoft

13.10.2009 13:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zawody sumo robotów i tworzenie własnych robotów od podstaw, to niektóre z atrakcji dostępnych dla gości gdyńskiego Centrum Nauki Experyment. Do 18 października trwa tam "Robotyczny tydzień".

Od środy (1. października) wszyscy goście Experymentu będą mogli wziąć udział w zawodach pt. "Mini Sumo Robotów". Na czarnej macie nie będzie zapaśników, a dwa roboty zbudowane z klocków Lego Mindstorms NXT, sterowane za pomocą joysticka. Rozgrywki odbędą się godziną 16.00 a 20.00. Natomiast 15 i 16 października w godzinach 10.00-16.00. Wstęp na zawody sumo odbywa się w ramach biletu wstępu do Centrum.

W weekend, 1. i 18 października, dzieci powyżej 5. roku życia wraz z rodzicami - w trzyosobowych zespołach - będą mogły stworzyć roboty od podstaw. Warsztaty pt. "Planeta Robotów" umożliwią im zapoznanie się z nowoczesnymi czujnikami dotyku, dźwięku i odległości, a także tajnikami programowania robotów. Warsztaty odbędą się w godzinach 11.00-13.00 oraz 13.30-15.30.

Obraz
© iRobot Create (fot. Microsoft)

Wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w warsztatach mogą kupić trzyosobowy bilet rodzinny, w cenie 5. zł. Posiadacze biletów będą mogli zobaczyć również interaktywną wystawę Centrum Nauki Experyment. Bilety można rezerwować pod numerem pod numerem telefonu 058 735 11 37.

W pierwszym dniu imprezy (1. października), młodzież licealna zaprezentowała robota-żyrafę, który powstał w ramach programu Odyseja Umysłu. Młodzi konstruktorzy zaprezentowali kilka czynności wykonywanych przez robota, opowiedzieli z czego jest zbudowany, jak powstawał i jaka jest zasada jego działania. Każdy uczestnik mógł - za pomocą modułu Bluetooth - uruchomić dowolną czynność robota. Goście Experymentu obejrzeli również krótki film ze Światowych Finałów Odysei Umysłu z udziałem żyrafy.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)