Przenośne centrum multimedialne od IOGear

Przenośne centrum multimedialne od IOGear
Źródło zdjęć: © IOGear

09.04.2008 12:30, aktual.: 09.04.2008 13:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma IOGear zaprezentowała bardzo ciekawe urządzenie o nazwie Portable Media Plater. Jest to niewielkie pudełko, którego zadaniem jest przechowywanie i odtwarzanie najróżniejszych cyfrowych multimediów - podobnie jak np. Apple TV czy komputer typu Media Center. Tym, co odróżnia produkt IOGear od konkurentów, są niewielkie gabaryty oraz możliwość łatwego przenoszenia.

Firma IOGear zaprezentowała bardzo ciekawe urządzenie o nazwie Portable Media Player. Jest to niewielkie pudełko, którego zadaniem jest przechowywanie i odtwarzanie najróżniejszych cyfrowych multimediów - podobnie jak np. Apple TV czy komputer typu Media Center. Tym, co odróżnia produkt IOGear od konkurentów, są niewielkie gabaryty oraz możliwość łatwego przenoszenia.

IOGear PMP rozmiarami zbliżony jest do dysku na USB - urządzenie może zmagazynować do 12. GB danych. Wśród obsługiwanych formatów wideo znalazły się DVD ( PMP nie ma czytnika płyt - jednak po podłączeniu go do komputera można zawartość płyty skopiować na dysk ), DivX, XviD, MPEG1/2.

Obraz
© (fot. IOGear)

Odtwarzacz potrafi wygenerować obraz o rozdzielczości 720p, został też wyposażony w funkcję skalowania do tej rozdzielczości materiałów wideo o niższej jakości. Do telewizora można podłączyć go przez standardowe złącze komponentowe.

Urządzenie odtwarza również pliki MP3 oraz WAV, a także zdjęcia w formacie JPEG. Wyposażono je w złącze USB 2.0 oraz pilota zdalnego sterowania. Przedstawiciele IOGear mówią, że ich najnowszy produkt zaprojektowano tak, by użytkownik mógł bez problemu transportować swoje multimedia - odtwarzacz jest niewielki, a jego podłączenie do telewizora trwa dosłownie kilka sekund.

IOGear PMP jest już dostępny w USA - urządzenie wyceniono na 350 USD.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)