Kultowe polskie produkcje filmowe dostępne za darmo

Kultowe polskie produkcje filmowe dostępne za darmo

Kultowe polskie produkcje filmowe dostępne za darmo
Źródło zdjęć: © SXC.hu
03.03.2014 10:19, aktualizacja: 04.03.2014 10:01

Łódzki Se-ma-for tworzy specjalny kanał na YouTube, na którym wszystkie
wyprodukowane w nim w ostatnich latach filmy dostępne będą bezpłatnie dla szerokiej publiczności.
Kanał Se-ma-for TV ma być również pierwszym, który publikować będzie najlepsze animacje poklatkowe
z całego świata.

Łódzki Se-ma-for tworzy specjalny kanał na YouTube, na którym wszystkie wyprodukowane w nim w ostatnich latach filmy dostępne będą bezpłatnie dla szerokiej publiczności. Kanał Se-ma-for TV ma być również pierwszym, który publikować będzie najlepsze animacje poklatkowe z całego świata.

Kanał wystartował w lutym prezentacją oscarowej animacji "Piotruś i Wilk", a także słynnego filmu "Danny Boy" Marka Skrobeckiego. Na kanale można też zobaczyć dokument o pionierze animacji poklatkowej Władysławie Starewiczu "Treser Żuków".

W marcu zaplanowano kolejne premiery wybitnych dzieł animacji - filmu "Maska" braci Quay oraz "Ichthys" Skrobeckiego.

"Do końca czerwca na kanale znajdą się niemal wszystkie animacje dla dorosłej publiczności wyprodukowane przez studio w ostatnim dziesięcioleciu. Planujemy też bezpłatnie udostępniać animacje w wersji dla niewidomych i niedowidzących" - poinformowała PAP rzeczniczka Se-ma-fora Marta Mękarska.

Według niej dzięki sprzężeniu kanału z działaniami festiwalu animacji - Se-ma-for Film Festival - możliwe będzie pozyskanie do publikacji cennych krótkich metraży z całego świata.

W przyszłości łódzkie studio planuje również uruchomić kanał Se-ma-for Kids, na którym dostępne będą wyłącznie animacje dla dzieci.

Kanał Se-ma-for TV jest dostępny pod adresem: www.youtube.com/user/semafortv.

Se-ma-for Produkcja Filmowa jest następcą utworzonego w 194. roku łódzkiego Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for, w którym powstały takie kultowe dziecięce seriale jak "Miś Uszatek", "Colargol" czy "Mały pingwin Pik Pok".

Specjalnością łódzkiego studia jest poklatkowa animacja lalkowa. Realizuje ono także klasyczne filmy rysunkowe, plastelinowe, wycinankowe, cyfrowe animacje 2. i 3D oraz filmy eksperymentalne. Do jego największych osiągnięć należy zrealizowany wspólnie z brytyjską firmą BreakThru film "Piotruś i Wilk" nagrodzony Oscarem w 2008 roku.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)