Przewodniczący China Mobile potwierdza trwające negocjacje z Apple

Przewodniczący China Mobile potwierdza trwające negocjacje z Apple

Przewodniczący China Mobile potwierdza trwające negocjacje z Apple
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl
16.09.2009 12:58

The Wall Street Journal donosi, że przewodniczący China Mobile – Wang Jianzhou, potwierdził zaangażowanie operatora w negocjacje z Apple. Negocjacje te dotyczą oczywiście wprowadzenia telefonu z jabłuszkiem do oferty tego największego chińskiego operatora komórkowego. iPhone musiałby zostać zmodyfikowany, aby móc współpracować z siecią 3G operatora. W przeciwnym razie użytkownicy skazani by byli na wolniejsze połączenia 2G.

China Mobile posiada sieć trzeciej generacji TD-SCDMA, z którą iPhone obecnie nie współpracuje. Spośród wielu spornych kwestii, był to jeden z największych problemów, który spowodował, że China Unicom ubiegło CM w wyścigu o umowę z Apple –. nie była to umowa na wyłączną dystrybucję. Teraz jednak China Mobile chce ukroić dla siebie kawałek tego tortu, a nie jest on mały.

China Unicom w prównaniu z China Mobile wypada dosyć blado, posiadając “zaledwie”. 141 milionów klientów. CM posiada tych klientów ponad trzy razy więcej, bo 475 milionów. Jest więc o co walczyć. China Mobile chce przy okazji rozszerzyć zasięg swojej sieciowej infrastruktury, oferując zasięg sieci 3G w 335 miastach przed rokiem 2010.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)