Tim Cook potwierdza. Ważna usługa Apple wreszcie w Polsce

Tim Cook potwierdza. Ważna usługa Apple wreszcie w Polsce

Tim Cook potwierdza. Ważna usługa Apple wreszcie w Polsce
Źródło zdjęć: © East News | AP/FOTOLINK
Adam Bednarek
02.05.2018 12:21

Tim Cook, szef Apple, potwierdził, że Apple Pay pojawi się w Polsce. Dotychczas była to jedynie informacja nieoficjalna.

Na konferencji Tim Cook potwierdził, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy Apple Pay zacznie działać w Polsce, Norwegii i na Ukrainie. Dokładnego terminu startu usługi nie znamy, ale teraz wreszcie mamy pewność, że Apple Pay w Polsce będzie. Wcześniej o starcie jedynie się plotkowało, powołując się na anonimowe źródła.

Według serwisu Spider's Web, Apple Pay zacznie działać w drugiej połowie czerwca. Na dwa tygodnie przed startem usługi Apple ma przeprowadzać w bankach szkolenia. Wśród banków, które udostępnią Apple Pay swoim klientom na samym początku, są nie tylko BZ WBK i mBank, ale też Pekao.

Dlaczego na usługę musieliśmy czekać? Powodem była ponoć niska popularność iPhone'ów w Polsce, przez co ani dla Apple'a, ani dla banków, nie byłoby to żyła złota. Technologicznie byliśmy gotowi na to od dawna, bo na tle innych krajów mamy wyjątkowo rozwiniętą infrastrukturę płatności zbliżeniowych.

Apple Pay to usługa będąca wirtualnym portfelem, która pozwala dokonywać zbliżeniowych płatności sprzętami Apple'a. Po prostu podpina się do urządzenia karty płatnicze i za jego pomocą można płacić. Za pomocą aplikacji można też dokonywać zakupów w innych programach czy serwisach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)