Nowy budynek Apple. Wyda na niego 1 mld dolarów

Nowy budynek Apple. Wyda na niego 1 mld dolarów
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY | Wikipedia
Adam Bednarek

13.12.2018 15:00, aktual.: 15.12.2018 18:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W 2018 roku Apple wprowadziło się do swojej nowej siedziby, Apple Park. Na tym inwestycje się nie kończą, bo w planach jest nowy kampus. Gigant wyda na niego 1 mld dolarów.

Nowy kampus Apple zostanie wybudowany w Teksasie. Apple liczy, że dzięki temu uda się zatrudnić łącznie 15 tys. pracowników. Na początek jednak pracę znajdzie 5 tys. osób. Inwestycja ma pochłonąć miliard dolarów, czyli niecałe cztery miliardy złotych.

Dla Apple to nie tak dużo - mówimy w końcu o jednej z najbogatszych firm świata. Cena nowego kampusu nie imponuje, jeśli porównamy ją z tym, ile kosztowała nowa, futurystyczna siedziba giganta, do której pracownicy przenieśli się na początku roku. Budynek wart jest ponad 16 mld zł.

Większość elementów iPhone'ów produkowana jest w Chinach. Zakładając nowe miejsca pracy Apple pokazuje, że inwestycji w Stanach Zjednoczonych również nie brakuje. To ruch, który może ucieszyć amerykańskie władze. Chociaż Donald Trump liczył, że uda mu się zachęcić Apple do budowy fabryk w Stanach Zjednoczonych.

Na razie zamiast tego Apple - oprócz wspomnianego kampusu w Teksasie - obiecuje wybudować jeszcze centra danych (za 10 mld dolarów) i otworzyć biura w kolejnych amerykańskich miastach, między innymi w San Diego czy Seattle.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)