C@T-one, czyli pilot TV i mysz w jednym

C@T‑one, czyli pilot TV i mysz w jednym

C@T-one, czyli pilot TV i mysz w jednym
Źródło zdjęć: © pc.watch.impress.co.jp
14.09.2008 20:31, aktualizacja: 14.09.2008 20:55

Japońskie przedsiębiorstwo Eizo Nanao Corporation zaprezentowało ciekawe urządzenie, dzięki któremu możliwa będzie obsługa zarówno osobistego komputera jak i telewizora...

Japońskie przedsiębiorstwo _ Eizo Nanao Corporation _ znane z produkcji monitorów, urządzeń peryferyjnych, automatów do gier oraz oprogramowania do obróbki obrazu zaprezentowało na swojej stronie internetowej ciekawe urządzenie, dzięki któremu możliwa będzie obsługa zarówno osobistego komputera jak i telewizora.

_ C@T-one _ ma łączyć w sobie funkcje komputerowej myszy oraz pilota do telewizora. Urządzenie wygląda jak dosyć oryginalna myszka z rolką. Na jej spodzie znajdują się dodatkowe przyciski pozwalające na zdalne sterowanie podstawowymi funkcjami telewizora np. włączenie / wyłączenie odbiornika, zmiana kanałów i głośności czy obsługa PiP. Mysz działa w technologii bezprzewodowej 2,4 GHz. Zasięg jej działania wynosi 1. metrów. Zasilana jest bateriami AA, pozwalającymi na 3 miesiące pracy. Została w niej zaimplementowana funkcja automatycznego wyłączenia w przypadku gdy nie jest ona używana przez 30 minut - co pozwala na oszczędzanie energii.

Urządzenie _ C@T-one waży 120 gramów, jego średnica wynosi 83 mm, a grubość to 32,9 mm. Współpracuje z systemami _ Windows 2000 / XP / Vista _ oraz _ Mac OS X _. Cena i data wprowadzenia C@T-one _ na rynek nie są znane, gdyż jak na razie jest to tylko projekt koncepcyjny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)