Media Hub Linksys by Cisco uporządkuje twoje pliki multimedialne

Media Hub Linksys by Cisco uporządkuje twoje pliki multimedialne

18.11.2009 12:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cisco wprowadza na polski rynek nową rodzinę produktów o nazwie Media Hub. Urządzenia te służą do przechowywania dużych ilości zdjęć, muzyki i filmów. Media Hub automatycznie wykrywa i pobiera pliki multimedialne z komputerów i odtwarzaczy podłączonych do sieci. Następnie porządkuje dane i udostępnia domownikom poprzez łatwy w obsłudze interfejs.

Sekretem skuteczności tych urządzeń jest nowatorski sposób porządkowania materiału. Media Hub, po podłączeniu do sieci, sam rozpoznaje, pobiera i porządkuje różnego typu pliki medialne. Następnie, każdy komputer lub odtwarzacz zalogowany w sieci ma do nich dostęp. Interfejs graficzny został tak zaprojektowany, aby osoby mające mało styczności z technologią bez problemu odnalazły i uruchomiły wybrane pliki. Foldery, np. Zdjęcia, Filmy, czy Muzyka, przedstawiane są w formie intuicyjnych obrazków.

Projektanci produktów Media Hub zadbali o ich elegancki design, przez co mogą stanowić element nowocześnie urządzonego wnętrza. Urządzenie pracuje bardzo cicho. Modele NMH40. i NMH410 wyposażono w wyświetlacz LCD oraz czytnik kart, pozwalający zgrywać zdjęcia wprost do Media Huba, bez potrzeby użycia komputera.

Obraz
© (fot. Linksys)

„Zaletą Media Huba jest prosty dostęp do biblioteki mediów dla osób początkujących, a dla bardziej biegłych technicznie - możliwość bezprzewodowego oglądania poprzez dowolny odtwarzacz np. filmów HD umieszczonych na dyskach tego urządzenia”. - mówi Kamil Śliwski, dyrektor ds. sprzedaży produktów Linksys by Cisco. „Korzystając z Media Huba nie musimy się zastanawiać, na którym komputerze zapisaliśmy zdjęcia z wakacji – po prostu znajdujemy je w folderze Zdjęcia lub korzystamy z funkcji wyszukiwania.”

Ułatwienia techniczne
Do każdego Media Huba dołączona jest płyta instalacyjna dla komputerów PC oraz Mac. Urządzenie oferuje specjalne oprogramowanie do backupu danych z komputerów działających w sieci –. jeśli wybierzemy tę funkcje, wszystkie dane są bezpiecznie zapisywane na jego dyskach. Produkt ten posiada też narzędzie Media Importer, które monitoruje pliki używane przez właścicieli komputerów działających w sieci i automatycznie kopiuje nowe piki multimedialne. Każdy media hub posiada dwie kieszenie na dyski.

Ceny urządzeń:

 Nmh300 - bez dysku, cena 699 zł
 Nmh305 - z dyskiem 500G, cena 899 zł
 Nmh405 - z wyświetlaczem i dyskiem 500G, cena 1099 zł
 Nmh410 - z wyświetlaczem i dyskiem 1T, cena 1249 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także