Kable nie będą już potrzebne - "IOGEAR Wireless USB to VGA"

Kable nie będą już potrzebne - "IOGEAR Wireless USB to VGA"
Źródło zdjęć: © engadget.com

25.08.2008 22:15, aktual.: 26.08.2008 01:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma IOGEAR, Inc. zaprezentowała pierwszy na świecie zestaw pozwalający na bezprzewodowe podłączenie do komputera monitora lub projektora. Kable nie będą już potrzebne...

Technologie bezprzewodowe stają się coraz powszechniejsze. Dzięki nim możemy pozbyć się plątaniny kabli i uniknąć wiercenia otworów w ścianie. Amerykańska firma _ IOGEAR, Inc. _ posiadająca w swojej ofercie szeroki asortyment akcesoriów umożliwiających podłączenie urządzeń KVM (klawiatury, wideo, myszy) do sieci, cyfrowego sprzętu Audio / Video czy komputerów zapowiedziała wprowadzenie na rynek pierwszego na świecie zestawu pozwalającego na podłączenie komputera do monitora lub projektora bez użycia kabli.

Zestaw _ IOGEAR Wireless USB to VGA _ składa się z urządzenia bazowego oraz transmitera w formie klucza USB z zewnętrzną anteną. Pozwala on na przesyłanie strumienia wideo charakteryzującego się wysoką rozdzielczością (tryb wideo 720p) z komputera do multimedialnego projektora lub monitora komputerowego. Umożliwia to wygodne stworzenie np. klonu pulpitu. Zasięg działania wynosi około 10 metrów. Nowy produkt uzyskał już certyfikat _ USB-IF (Universal Serial Bus Implementors Forum) _ i ma wspierać systemy operacyjne _ Microsoft Windows XP 32-bit _ oraz _ Vista 32-bit / 64-bit _.

Zestaw _ IOGEAR Wireless USB to VGA ma być dostępny już we wrześniu tego roku w cenie 229,95 dolarów _.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)