Przemysł odpowiada Unii w sprawie zakazu plazm

Przemysł odpowiada Unii w sprawie zakazu plazm15.01.2009 12:03
Przemysł odpowiada Unii w sprawie zakazu plazm

Według niedawnych publikacji prasowych telewizory plazmowe mogą zostać niedługo wykluczone z rynku, z powodu ich wydajności energetycznej. Takie stwierdzenie nie jest zgodne ze stanem faktycznym.

Zgodnie ze stosowną dyrektywą UE technologia, na przykład plazmowa, nie może zostać zabroniona o ile telewizory w niej wykonane będą spełniać wymagania dotyczące zużycia energii.

Unia Europejska oraz jej państwa członkowskie pracują obecnie nad regulacjami, które mają zapewnić poprawę wydajności energetycznej telewizorów skonstruowanych w oparciu o wszystkie technologie, włączając w to odbiorniki plazmowe, LCD, CRT, etc.

288763814714095763

Wszyscy producenci będą zobowiązani do spełnienia nowych wymagań w celu kontynuowania produkcji, importu i sprzedaży telewizorów na rynku europejskim. Opublikowanie takiej regulacji jest spodziewane w drugiej połowie 200. roku. Oczekujemy, że produkty będą z nią zgodne po okresie przejściowym – do drugiej połowy 2010 roku.

Ważne jest aby pamiętać, że telewizory we wszystkich wspomnianych technologiach tj. plazmowej, LCD i CRT różnią się sposobem poboru mocy. Jednak branża elektroniczna zunifikowała kryteria, aby objąć wszystkie technologie jedną miarą i umożliwić konsumentom ich porównanie.

Ogólnie rzecz biorąc, zarówno technologia plazmowa, jak LCD poczyniły znaczny postęp na przestrzeni kilku ostatnich lat i obie charakteryzują się coraz lepszą wydajnością energetyczną. Podczas ostatnich targów Consumer Electronics Show w Las Vegas, wielu producentów przedstawiło obecne i przyszłe technologie, pokazując tym samym poświęcenie całej branży mające na celu polepszenie wydajności energetycznej niezależnie od wykorzystywanej technologii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)