Przemysł odpowiada Unii w sprawie zakazu plazm

Przemysł odpowiada Unii w sprawie zakazu plazm

Przemysł odpowiada Unii w sprawie zakazu plazm
15.01.2009 12:03, aktualizacja: 15.01.2009 12:40

Według niedawnych publikacji prasowych telewizory plazmowe mogą zostać niedługo wykluczone z rynku, z powodu ich wydajności energetycznej. Takie stwierdzenie nie jest zgodne ze stanem faktycznym.

Zgodnie ze stosowną dyrektywą UE technologia, na przykład plazmowa, nie może zostać zabroniona o ile telewizory w niej wykonane będą spełniać wymagania dotyczące zużycia energii.

Unia Europejska oraz jej państwa członkowskie pracują obecnie nad regulacjami, które mają zapewnić poprawę wydajności energetycznej telewizorów skonstruowanych w oparciu o wszystkie technologie, włączając w to odbiorniki plazmowe, LCD, CRT, etc.

Obraz

Wszyscy producenci będą zobowiązani do spełnienia nowych wymagań w celu kontynuowania produkcji, importu i sprzedaży telewizorów na rynku europejskim. Opublikowanie takiej regulacji jest spodziewane w drugiej połowie 200. roku. Oczekujemy, że produkty będą z nią zgodne po okresie przejściowym – do drugiej połowy 2010 roku.

Ważne jest aby pamiętać, że telewizory we wszystkich wspomnianych technologiach tj. plazmowej, LCD i CRT różnią się sposobem poboru mocy. Jednak branża elektroniczna zunifikowała kryteria, aby objąć wszystkie technologie jedną miarą i umożliwić konsumentom ich porównanie.

Ogólnie rzecz biorąc, zarówno technologia plazmowa, jak LCD poczyniły znaczny postęp na przestrzeni kilku ostatnich lat i obie charakteryzują się coraz lepszą wydajnością energetyczną. Podczas ostatnich targów Consumer Electronics Show w Las Vegas, wielu producentów przedstawiło obecne i przyszłe technologie, pokazując tym samym poświęcenie całej branży mające na celu polepszenie wydajności energetycznej niezależnie od wykorzystywanej technologii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)