Producenci i importerzy plazm przeciw zakazowii Unii

W związku z ukazaniem się serii artykułów pt.: „Telewizory plazmowe będą zakazane w UE?”, ZIPSEE, jako organizacja pracodawców zrzeszająca producentów, importerów i dystrybutorów sprzętu RTV i IT w Polsce, czynnie uczestnicząca w konsultacjach dotyczących zmian legislacji UE i prawie polskim, przedstawia poniżej swój komentarz.

Producenci i importerzy plazm przeciw zakazowii Unii

Unia Europejska i kraje członkowskie pracują obecnie nad nową dyrektywą mającą zapewnić zwiększoną wydajność energetyczną telewizorów produkowanych we wszystkich technologiach włączając w to LCD i technologię plazmową.

Wszyscy producenci będą zobligowani do spełniania minimalnych wymagań w określonym czasie zanim będą mogli kontynuować sprzedaż swoich urządzeń na rynku europejskim. Oczekuje się, że nowa regulacja wejdzie w życie w drugiej połowie 201. roku.

Telewizory plazmowe, LCD i CRT różnią się sposobem poboru energii. Odbiorniki plazmowe są zazwyczaj większe osiągając rozmiary przynajmniej 4. cali. Plazmy dostosowują też pobór prądu do wyświetlanego obrazu. Przykładowo, wyświetlenie filmu, który zawiera wiele ciemnych scen będzie skutkować znacznie mniejszym zużyciem energii niż pokazanie obrazu składającego się z dużej ilości jasnych scen. Zatem w filmach z przewagą ciemnych scen telewizory plazmowe mogą zużyć mniej prądu niż odbiorniki LCD. Większość telewizorów LCD na rynku wyposażona jest w stałe podświetlenie, które zużywa stałą ilość energii.

Ogólnie rzecz biorąc, zarówno technologia plazmowa, jak LCD poczyniły znaczące postępy na przestrzeni kilku ostatnich lat i obie zapewniają coraz lepszą wydajność energetyczną. Warty podkreślenia jest fakt, iż podczas ostatnich targów Consumer Electronic Show (CES) w Las Vegas, wielu producentów zaprezentowało obecne i przyszłe technologie, pokazując zaangażowanie branży w dalszą poprawę energooszczędności.

_ ZIPSEE jest związkiem pracodawców zarejestrowanym w 200. roku, którego członkami są następujące firmy reprezentujące producentów, importerów i dystrybutorów branży RTV i IT w Polsce: AB S.A., ABC Data Sp. z o.o., Action S.A., Canon Polska Sp. z o.o., Daewoo Electronics Manufacturing Poland Sp. z o.o., Grundig Polska Sp. z o.o., JVC POLSKA Sp. z o.o., LG Electronics Polska Sp. z o.o., Nokia Poland Sp. z o.o., Panasonic Polska Sp. z o.o., Philips Polska Sp. z o.o., Samsung Electronics Polska Sp. z o.o., Sharp Electronics GMBH Sp. z o.o. , Sony Poland Sp. z o.o., Tech Data Polska Sp. z o.o., _

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)