Sharp rozpoczyna produkcję paneli LCD w fabryce w Sakai

Sharp rozpoczyna produkcję paneli LCD w fabryce w Sakai
Źródło zdjęć: © Sharp

19.10.2009 13:45, aktual.: 19.10.2009 13:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Sharp jest u progu rozpoczęcia produkcji w najnowocześniejszej i najbardziej zaawansowanej ekologicznie fabryce LCD w japońskim mieście Sakai. W pierwszej na świecie fabryce LCD, mogącej przetwarzać szklane prefabrykaty 10. generacji o powierzchni niemal 9 metrów kwadratowych, firma Sharp będzie wytwarzała duże panele LCD. Początek produkcji został przyśpieszony o pięć miesięcy w odpowiedzi na niesłabnący światowy boom na rynku telewizorów LCD i zwiększony popyt na wysokiej jakości komponenty do zastosowań domowych i profesjonalnych

Po niemal dwóch latach prac konstrukcyjnych i zainwestowaniu około trzech miliardów euro, firma Sharp rozpoczyna nową erę, kończąc budowę nowej fabryki LCD w japońskim mieście Sakai. Sharp, pionier rynku LCD, jest pierwszą na świecie firmą mogącą poddać procesowi obróbki prefabrykaty 10. generacji o wymiarach 2,88 x 3,13 metrów, prowadzącemu do wytworzenia paneli LCD dla telewizorów i monitorów do zastosowań profesjonalnych. Prefabrykat 10. generacji jest o 70% większy niż jego poprzednik 8. generacji stosowany w fabryce Kameyama II. I najważniejsze: przy rocznej maksymalnej mocy produkcyjnej sięgającej 72000 prefabrykatów, firma Sharp będzie w stanie wytworzyć 13 milionów 40-calowych paneli LCD rocznie.

Obraz
© (fot. Sharp)

- Przyspieszyliśmy początek produkcji, aby sprostać gwałtownemu wzrostowi popytu na zaawansowane rozwiązania technologii LCD - mówi Hiroshi Sasaoka, CEO Sharp Electronics Europe. - W naszej fabryce w Sakai posiadamy niezbędną wiedzę na temat technik produkcji oraz moce produkcyjne, aby wytworzyć obecną linię telewizorów AQUOS LED z panelami LCD najnowszej generacji. Potwierdzamy tym samym pozycję firmy, jako lidera technologicznego - kontynuuje Sasaoka. Fabryka w Sakai jest kluczem do wysoce wydajnej produkcji LCD zaspokajającej zwiększające się potrzeby rynku.

Kompleks produkcyjny w Sakai, który na 1,2. milionach metrów kwadratowych powierzchni mieści również wytwórnię cienkopowłokowych ogniw słonecznych, jest wyposażony w oszczędzający energię system oświetlenia LED: będzie oświetlany przez 100 000 oszczędzających energię diod. Dodatkowo na wszystkich dachach fabryki zostaną zainstalowane panele słoneczne o mocy 18 MW częściowo pokrywające zapotrzebowanie kompleksu na energię. - To podkreśli naszą pozycję lidera innowacyjności w dziedzinie LCD i potwierdzi status firmy zaawansowanej ekologicznie - deklaruje Sasaoka.

Produkty LDC i inne podzespoły elektroniczne stanowią jedną trzecią wielkości sprzedaży firmy Sharp.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także