Produkty Apple'a będą składane w USA?

Produkty Apple'a będą składane w USA?

Produkty Apple'a będą składane w USA?
Źródło zdjęć: © AP
01.06.2012 10:12

Podczas konferencji D10 Tim Cook, prezes Apple, powiedział, że chciałby, aby wszystkie produkty jego firmy składane były w USA. Czy za tymi słowami pójdą konkretne decyzje?

Zanim tak się stanie, to warto mieć na uwadze, że wybrane podzespoły sprzętów Apple'a od dawna produkowane są w USA. Dotyczy to m.in. szklanych paneli obudowy w iPhonie 4/4. (Kentucky) czy procesorów Samsunga dla iPhone'ów i iPadów (Austin w Teksasie).

Jednak Cook powiedział że ma nadzieję, że wszystkie części do sprzętu Apple'a uda się składać w USA. Zapewnił także, że wykorzysta wszystkie możliwości firmy, aby tak się właśnie stało.

Zanim to nastąpi, pracownicy firmy Foxconn, która jest głównym producentem podzespołów dla Apple'a, będą mogli liczyć na lepsze warunki pracy. Stanie się tak do połowy przyszłego roku.

Oprócz tego Foxconn zbudował właśnie nową, wartą 21. mln dolarów fabrykę, w której produkowany będzie sprzęt wyłączenie dla Apple'a.

Wiele zatem wskazuje na to, że przeniesienie części produkcji sprzętu Apple'a z Chin do USA zajmie firmie jeszcze trochę czasu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)