Komputery Asus Eee będą sterowane głosem

Komputery Asus Eee będą sterowane głosem
Źródło zdjęć: © Asus

24.03.2009 13:30, aktual.: 24.03.2009 16:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prezes firmy Asus w wywiadzie udzielonym serwisowi TechRadar.com ujawnił, że już w tym roku na rynek trafią komputery z serii Eee, które będą sterowane głosem.

Jerry Shen, prezes firmy Asus udzielił wywiadu serwisowi TechRadar.com. Tematem rozmowy była przede wszystkim przyszłość komputerów z serii Eee, postrzegana między innymi w kontekście dostępności produktów z systemem Windows 7. zwiększania ich potencjału w zakresie grafiki 3D oraz wzbogacania tej grupy urządzeń o takie komputery jak Eee Keyboard.
Istotnym wątkiem rozmowy była również zapowiedź wprowadzenia do sprzedaży w trzecim lub czwartym kwartale 200. roku komputerów Asus Eee sterowanych głosem. Nad opracowaniem technologii rozpoznawania mowy, które mogą ograniczyć rolę klawiatury pracuje zespół wspierany przez firmy z Japonii i USA. Prezes Asusa zdaje sobie jednak sprawę, że o ile technologie dotykowe i związane ze sterowaniem za pomocą gestów są uniwersalne w kontekście językowym, o tyle rozpoznawanie mowy nie spełnia tego kryterium.
Warto podkreślić, iż we wspomnianym wywiadzie zapowiedziana została także komercyjna premiera technologii Fold/Unfold, umożliwiającej współpracę umieszczonych blisko siebie notebooków. Pierwsze urządzenia wykorzystujące to rozwiązanie trafią na rynek w okolicach września lub października bieżącego roku. Będą kosztowały od 1000 do 1500 USD.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)