Samsung tonie w pieniądzach

Samsung tonie w pieniądzach

Samsung tonie w pieniądzach
Źródło zdjęć: © WP.PL
25.01.2013 15:30, aktualizacja: 25.01.2013 15:54

W ostatnim kwartale 2012 roku Samsung odnotował 52,45 miliarda dolarów przychodu, co przełożyło się na zysk operacyjny w wysokości 8,27 miliarda dolarów. W całym roku 2012 odnotował 188,41 miliarda dolarów przychodu, zarabiając na czysto 27,18 miliarda.

Każdy z działów Samsunga odnotował w ostatnim kwartale znaczne wzrosty, zarówno porównując wyniki z analogicznym kwartałem w poprzednim roku, jak i z poprzednim kwartałem. Zarobki wzrosły o 1. procent w porównaniu do poprzedniego kwartału i o 89,3 procent w porównaniu do analogicznego, ubiegłorocznego.

Dział mobilny urósł o cztery procent w porównaniu do poprzedniego kwartału i o 58,5 procent w porównaniu do tego z poprzedniego roku, głównie dzięki Galaxy Note II i Galaxy S III. Dział produkcji półprzewodników urósł o 1. procent, odnotowując przychody wyższe o 39 procent. Dział elektroniki konsumenckiej odnotował 20-procentowy wzrost sprzedaży i 87-procentowy wzrost w zarobkach.

Jest tylko jeden drobny wyjątek. Dział produkcji wyświetlaczy cyfrowych odnotował ośmioprocentowy spadek w przychodach w porównaniu do poprzedniego kwartału, ale Samsung twierdzi, że z uwagi na zwiększający się popyt na telewizory i tablety, to tylko drobny wypadekwypadek przy pracy. Samsung przewiduje też spadek w dziale tradycyjnych telefonów komórkowych.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Czy wiesz ile można zarobić na filmie na YouTube?"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)