Podróbki Apple'a za milion dolarów

Podróbki Apple'a za milion dolarów

Podróbki Apple'a za milion dolarów
08.02.2011 15:28, aktualizacja: 09.02.2011 09:35

To, że w Chinach powstaje mnóstwo podróbek najrozmaitszych produktów koncernu z Cupertino, wiadomo już od dawna - ale rzadko spotyka się partię klonów tak dużą, jak wykryta właśnie w Los Angeles. Tamtejsza policja portowa zabezpieczyła w wielu magazynach podróbki towarów Apple'a o wartości ponad 1,4 miliona dolarów.

Dziennik "Los Angeles Times" informuje, że fałszywki były niemal doskonałe. Zdaniem Rona Boyda, rzecznika policji portowej, fałszerze zainwestowali wiele pieniędzy w wykonanie imitacji. Klient był w stanie wykryć oszustwo dopiero po połączeniu się z iTunes.

Obraz
© iPod Nano (fot. Apple)

Zdjęcie w gazecie pokazuje urządzenia ułożone w stosy. Były wśród nich "iPhone'y" i starsze modele "iPodów nano" z ekranami dotykowymi. Produkty sprowadzili z Azji dwaj mieszkający w Los Angeles bracia – twierdzi policja portowa. Obaj podejrzani przebywają w areszcie. Wartość podrabianego sprzętu szacuje się na 1,4 miliona dolarów; policjanci znaleźli jednak także kradzioną elektronikę wycenianą na 2,5 miliona dolarów. Poza tym na podstawie analizy kont bankowych udało się ustalić, że podejrzani już wzbogacili się na sumę 7 milionów dolarów. W Los Angeles i w położonym nieopodal Palm Beach znajdują się dwa najważniejsze porty w USA obsługujące handel z Azją.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)