Produkty Apple'a zdominowały listę gadżetów najbardziej podatnych na uszkodzenia

Produkty Apple'a zdominowały listę gadżetów najbardziej podatnych na uszkodzenia

Produkty Apple'a zdominowały listę gadżetów najbardziej podatnych na uszkodzenia
Źródło zdjęć: © Telepolis
11.02.2014 15:30

W testach wytrzymałościowych przeprowadzonych przez firmę ubezpieczeniową SquareTrade najdelikatniejszy okazał się Apple iPad Mini. W "gorącej" dziesiątce znalazły się też 3 inne urządzenia Apple'a.

SquareTrade specjalizuje się w sprzedaży dodatkowych ubezpieczeń na wypadek uszkodzenia sprzętu elektronicznego. Dla celniejszego ustalania stawek ubezpieczeń, jak i ku przestrodze kupujących firma przygotowała ranking najbardziej podatnych na uszkodzenia gadżetów.

W czasie przyznawania punktacji poszczególnym urządzeniom pod uwagę wzięto szereg czynników, takich jak projekt obudowy, poręczność (pod kątem możliwości wypadnięcia z rąk) czy masa. Każde urządzenie zostało również upuszczone z wysokości na beton, a odporność na zachlapanie sklasyfikowano na podstawie czasu po jakim sprzęt przestaje działać po zanurzeniu go w wodzie.

Najbardziej delikatny okazał się Apple iPad Mini (ocena 7,5), tuż za nim znalazł się Galaxy S4 (7), trzecie miejsce trafiło do iPada Air i Samsunga Galaxy S3. Pełna lista najbardziej podatnych na uszkodzenia gadżetów znajduje się poniżej:

  1. Apple iPad mini - 7,5
  2. Samsung Galaxy S4 - 7
  3. Apple iPad Air - 6,5
  4. Samsung Galaxy S III - 6,5
  5. Apple iPhone 5c - 6
  6. Asus Nexus 7 - 6
  7. Samsung Galaxy Tab 3 - 5,5
  8. Apple iPhone 5s - 5,5
  9. Asus Nexus 7 II - 5
  10. Motorola Moto X - 4,5
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (203)