(Prawie) każdy z komórką w kieszeni

(Prawie) każdy z komórką w kieszeni

(Prawie) każdy z komórką w kieszeni
Źródło zdjęć: © chip.pl
20.11.2014 15:29, aktualizacja: 21.11.2014 12:51

Najnowszy raport Mobility Report firmy Ericsson pokazuje, że technologia komórkowa wciąż rozpowszechnia się w zawrotnym tempie. 90 proc. światowej populacji będzie posiadało telefon komórkowy przed 2020 rokiem.

Najwięcej subskrypcji mobilnych przyrasta w Indiach i Chinach - kolejno 18 i 12 mln w samym tylko trzecim kwartale 2014 roku. W 2014 roku na całym świecie pojawiło się 800 mln nowych kart SIM działających na smartfonach. Całkowita liczba subskrypcji na smartfonach to obecnie 2,7 mld sztuk. Ericsson prognozuje, że w 2020 roku liczba ta osiągnie poziom 6,1 mld sztuk.

- Spadająca cena urządzeń mobilnych w połączeniu z poprawą ich użyteczności oraz rozwojem zasięgu sieci, to główne przyczyny rosnącego globalnego fenomenu jakim jest telefonia komórkowa, która niebawem będzie dostępna dla zdecydowanej większości ludzi, niezależnie od ich wieku i miejsca zamieszkania - powiedziała Rima Qureshi, wiceprezydent i szef strategii w firmie Ericsson. - Ericsson Mobility Report pokazuje, że w 2020 roku będziemy ze sobą połączeni, jak nigdy wcześniej - dodaje Qureshi.

Wzrost liczby smartfonów na świecie nabiera dynamiki - stanowiły one ponad 65 proc. wszystkich telefonów sprzedanych w trzecim kwartale 2014 roku (rok wcześniej było to tylko 55 proc.).

Mimo rosnącego tempa sprzedaży smartfonów, raport firmy Ericsson wskazuje, że wciąż istnieje przestrzeń do wzrostu w tym obszarze. Smartfony odpowiadają obecnie tylko za 37 proc. wszystkich działających na świecie kart SIM. Co oznacza, że wielu użytkowników nie wybrało jeszcze bardziej zaawansowanych i ułatwiających korzystanie z Internetu telefonów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)