Hawe połączył światłowodem Kraków z Katowicami

Hawe połączył światłowodem Kraków z Katowicami
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

10.01.2013 12:00

W ostatnich dniach został przekazany do eksploatacji kolejny odcinek Ogólnopolskiej Sieci Światłowodowej Hawe. Nowy odcinek ma swój początek w Krakowie, a zakończony jest w Katowicach na ul. Koszarowej oraz ul. Jordana.

Na trasie tego odcinka wykonane zostały dwa odgałęzienia: pierwsze jako wyjście w kierunku Trzebini, a drugie z obiektem kolokacyjnym w Jaworznie. Całkowita długość optyczna nowego odcinka wynosi 117 km.

W dalszej kolejności ma powstać jeszcze odcinek Katowice-Wrocław domykający południową pętlę sieci. Obecnie trwają na tym odcinku intensywne prace projektowe. Po rozpoczęciu przez Hawe Telekom eksploatacji infrastruktury teletechnicznej na odcinku Kraków-Katowice, całkowita długość optyczna Ogólnopolskiej Sieci Światłowodowej Hawe wynosi obecnie ponad 3500 km.

Hawe zakończyło wymianę routerów szkieletowych sieci IP w 18 największych miastach Polski. Przeprowadzona modernizacja infrastruktury sieciowej, na której oferowane są usługi operatorskie, takie jak udostępnianie łączy internetowych, łączy transmisji danych i IPTV, jest efektem realizacji strategii spółki polegającej na systematycznej rozbudowie Ogólnopolskiej Sieci Światłowodowej HAWE umożliwiającej realizowanie wszystkich usług w oparciu o technologię MPLS oraz możliwość przejścia ze standardu 10G do 100G.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)